ZIŅAS

Tumšās mūzikas festivāls "Antitēzes V"

Alternative.lv 11.09.2015. 10:07
Starptautiskais tumšās mūzikas festivāls „Antitēzes” šogad notiks divas dienas – piektdien, 11. septembrī un sestdien, 12. septembrī, klubā „Melnā Piektdiena”.

Piektdiena, 11.09.15. "Tu būsi vētra"

19.00 durvis / dj Kraa
20.00 SOUNDARCADE
21.00 Catalepsia
22.00 HEAVEN GREY
23.00 SHAKHTYOR /Vācija/
00.00 Antagonist Zero / Somija /
00.40 Paean /Igaunija/

Sestdiena, 12.09.15. "Tu Būsi Miers"

18.00 durvis / dj Sinisters
19.00 WOE UNTO ME /Baltkrievija/
20.00 Frailty
21.00 Autumnal /Spānija/
22.00 Ereb Altor /Zviedrija/
23.00 SATURNUS /Dānija/

 

Saturnus – Dānijas kulta grupa melodiskā doom metal žanrā. Radušies 1991. gadā ar sākotnējo nosaukumu „Asesino” kā death metal grupa. 1993. gadā nosaukums un skanējums radikāli mainās un kļūst tāds, kādu to šobrīd pazīst pasaulē – melanholisks un melodisks doom metal. Savu pirmo atpazīstamību grupa guva jau ar debijas albumu „Paradise Belongs to You” (1996), kā arī ar iespaidīgo koncertu 1997. gada Roskildes festivālā – kopā ar grupu uzstājās 8 cilvēku koris. Grupas vārdu un atpazīstamību pasaulē nostiprina minialbums „For The Loveless Lonely Nights” (1998) un otrais albums „Martyre” (2000). Ar īsiem pārtraukumiem koncertdarbībā, grupas diskogrāfijā ir vēl divi jau par klasiku kļuvuši albumi: „Veronica Decides To Die” (2006) un „Saturn In Ascension” (2012). Grupa mērķtiecīgi strādājusi pie sava stila un skanējuma – melanholiska, emocionāla un melodiska metālmūzika. „Saturnus” līdz šim devušies divās koncerttūrēs pa Eiropu – 2008. un 2011. apmeklējot arī Krieviju, Ukrainu, Moldovu, Armēniju,

Ereb Altor – Zviedrijas episkie viking metālisti. „Ereb Altor” dibinājuši divi doom metal grupas „Isole” himnu meistari Ragnars un Mats 2003. gadā kā „Isole” sākuma grupas „Forlorn” muzikālo turpinājumu, labu tiesu iedvesmojoties no „Bathory”. Jau 2003. gadā pašu spēkiem 100 eksemplāros izdots demo albums „Awakening”, kas uzreiz saņēma lielu atzinību, lai arī oficiāli tā arī nekļuva pieejams plašākai publikai. 2008. gadā beidzot tika izdots pilnmetrāžas debijas albums „By Honour”, kas arī tika augsti novērtēts, tāpēc jau 2010. gadā seko „The End”, 2012. – „Gastrike”, 2013. – „Fire Meets Ice”. Šogad, 2015. gadā, klajā nācis jaunākais veikums – „Nattramn”.

Shakhtyor – instrumentālā post metal grupa no Vācijas pilsētas Hamburgas, dēvēta arī gan par industrial doom metal, gan tumšu un smagu post roku. Grupa radīta 2009. gadā, ar domu, ka, katrā ziņā, jāspēlē lēni. Lai cik savādi neliktos, kopējais skanējums ir hipnotizējoši atmosfērisks. Nosaukuma izvēli iespaidojis grupas ģitārists Kristians, kas 90-ajos gados studējis St.Pēterburgā. Grupas debijas ieraksts „Shakhtyor” pašu spēkiem izdots 2012. gadā un guvis labas atsauksmes žanra cienītāju vidū. Šī gada aprīlī ir ierakstīts un izdots jaunais albums grupas „Tunguska”. Rīgā grupa viesosies pirmo reizi.

Autumnal – dēvēti arī par spāņu „My Dying Bride”. Dibināti 1998. gadā, izdevuši četrus demo albumus: 1998., 2000., 2003. un 2005. gadā līdz beidzot 2006. gadā izdod satriecošu pirmo pilno albumu „The Grey Universe”. Albums saņem augstāko novērtējumu no autoritāro žanra apskatnieku puses. Pēc ilgāka laika 2014. gadā seko maigāk melanholiskais „The End of the Third Day”. Savās dziesmās grupa lieliski apvieno virtuozo spēlēšanas manieri un emociju pārbagātību. Latvijā primo reizi.

Woe Unto Me – baltkrievu funeral doom / death apvienība dibināta 2008. gadā. 2014. gadā izdod debijas albumu „A Step into the Waters of Forgetfulness” un dodas tūrē pa Baltijas valstīm, Baltkrieviju un tuvāko Krieviju, toreiz piestājot arī Rīgā. „Woe Unto Me” netērē laiku garu biogrāfiju pārstāstam un vienkārši ļauj skanēt savām monolītajām himnām.

Antagonist Zero – spēlē catatonic metal, kā pati grupa to dēvē. Tas ir dažādu metāla žanru mikslis, kas kopumā rada melanholisku nakts mūziku ar agresijas uzliesmojumiem. Kopš dibināšanas 2010. gadā, izdevuši debijas EP „Nighttime Harmony” (2012), pirmo pilno albumu „Doomed” (2012) un nupat šīgada augustā otro albumu „No Tears”, kā arī pabraukājuši tūrēs pa Eiropu un arī Ķīnu. Latvijā bija piestājuši 2012. gadā „Drūmvakar, Rīga!”.

Paean – ekstrēmi progresīvs metāls no Igaunijas. Iedvesmojoties no doom / death / black rada kopējā noskaņā baisu, bet daudzveidīgu mūziku ar ēteriskām starpspēlēm. Izdevuši EP „Livium” (2011) un šogad arī pirmo pilno albumu „Scorn of Eternity”, pāris reizes jau spēlējuši Latvijā.

Soundarcade – psihodēlisku, progresīvu un eksperimentālu rokmūziku spēlējoša grupa. Citējot šaurās aprindās plaši pazīstamu personu: „Soundarcade varētu iegūt titulu „visnenovērtētākā banda Latvijā” – ja vien šis nosaukums jau 20 gadus stabili neatrastos Holy Lamb rokās”. Tik traki gluži nav, jo par „Moving The Great Hadron” saņēmuši „Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada Balvu 2012” kā labākais „Smagā roka albums”. Viens no retajiem grupas koncertiem šogad!

Catalepsia – viena no spēcīgākajām Latvijas doom / gothic metal grupām. Sakarā ar atkārtotām dalībnieku maiņām vairākkārt ņēmuši īsākas un garākas pauzes, bet tagad atkal atjaunojuši savu darbību. Augustā beidzot laiduši klajā debijas albumu „World of Cliche”.

Heaven Grey – vecākā joprojām aktīvā Latvijas doom / gothic metal grupa. Radusies jau 90-ajos, un tajā laikā bija viena no vis, vis tālaika grupām, kad arī izdeva demo albumu un divus studijas albumus. Tad grupas pastāvēšanā pauzi uzlika dalībnieku bojāeja, bet ar 2010. gadu grupa atsākusi aktīvu darbību un izdevusi vēl vienu pilno albumu.

Frailty – vietējie doom / death smagsvari, kas plašākus paskaidrojumus jau sen kā neprasa. Divreiz saņēmuši „Latvijas Metal Mūzikas Gada Balvu” par gada labākajiem albumiem un arī kā „Gada grupa”. Solīds vietējais produkts, kas iekarojis klausītāju ausis arī visā pasaulē.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.