ZIŅAS

The Haxan Cloak uzstāsies Skaņu Mežā

Viestarts Gailitis 01.08.2012. 18:14
2012. gada oktobrī tiks atzīmēta Skaņu Meža desmitgade un kā jau izziņotajā programmā neplānots “pārsteiguma” priekšnesums ir aktuālais projekts The Haxan Cloak, kas koncertzālē Palladium uzstāsies 12. oktobrī.

"The Haxan Cloak" mūzikas pasauli raksturo sapņaini tumšs skanējums un spirdzinoša nolemtības noskaņa, taču ne sastingumu veicinoša – tā drīzāk provocē enerģiju, refleksiju un rīcību. Dažreiz šī rīcība nozīmē pazust fiziski sajūtamos un smalki veidotos skaņu viļņos un dažreiz pat dejot.

Sarunā ar Corpseplayer Magazine projekta pārstāvis to raksturo šādi: "Es esmu nodarbojies ar mūziku jau desmit gadus, un manas darbības pamatā ir tieksme pēc iespējami atklātākā izteikuma. Tas ir tas, ko man simbolizē The Haxan Cloak – vēlmi pēc atklātības – tīru kanālu starp ideju ieņemšanu un to realizēšanu. [..] Mūzika gan patiešām izdodas samērā melanholiska pēc toņa."

Projekta pseidonīmu viņš skaidro sekojoši: "Es esmu nedaudz apsēsts ar attēliem un tekstiem, kas radīti pirms 20.gadsimta. Īpaši esmu aizrāvies ar lasīšanu par Salemas raganu prāvām. Haxan ir sens vācu vārds, kas nozīmē "ragana", un man vienmēr šķita, ka tas skan intriģējoši un skaisti."

Skaņu Mežā 2012 "The Haxan Cloak" ierodas uz pāris dienām, izlecot no tūres ar eksperimentālā roka grupu "Liars", kur vņš ir galvenais iesildītājs. Nākamo "The Haxan Cloak" ierakstu publicēs izdevniecība Tri Angle, kas izdod arī tādus projektus kā "Clams Casino", "Holy Other", "oOoOO"  un "Balam Acab".

Skaņu mežs ir dalībnieks Eiropas eksperimentālās mūzikas festivālu asociācijā European Cities of Advanced Sound. Šo tīklu atbalsta Eiropas Savienības programma "Kultūra 2007-2013" un LR Kultūras ministrija. Festivāla galvenais komerciālais sponsors ir iRobot.

Biļetes pieejamas Biļešu servisa kasēs. Trīs dienu abonamenta cena - Ls 16; atsevišķa vienas dienas biļete - Ls 10.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.