ZIŅAS

Summer Dark Friday klubā Melnā Piektdiena

Melnā Piektdiena 02.06.2015. 10:08
5. jūnijā klubā “Melnā Piektdiena” izskanēs koncerts ar dažādu metāla mūzikas žanru grupu piedalīšanos - Igaunijas Black metal grupu “Urt” un stoner metal grupu “Desert Queen”, kā arī pašmāju “The Graveyard Shift”, “Sound Machinery” un “Diseim”.

Igauņu black metal grupa “Urt” dibināta 2004.gadā. Grupu izveidoja vokālists Pimedus un bundzinieks Thonolan. Grupas nosaukums radies no dienvidigaunijas setu valodas, kas tulkojumā nozīmē mirušo dvēsele. Apvienība ir izdevusi septiņus albumus. Jaunākais ir “IXI” un pazīstamākā ir dziesma “Ise/Self”, kas ir simbolisks mūzikas video par poli dēmonu ar četriem spārniem, trīsgalvainu pasaules laika uztveri un citiem pirmatnējiem elementiem. Mūsu kāpums un kritums ir pagāniskā, kosmiskā koka izaugšana kad eksistences virsotne piedzīvo visu.”

Igauņu četrinieks “Desert Queen” variē ar atmosfērisko rokmūziku, ko pielīdzina mīlas afērai un melodisko roku, kurš savijas kopā ar stoner žanra izraisīto ārdīšanos. “Desert Queen” ir kā kārdinātāja, kura meklē veidus, kā aprīt klausītāja prātu melodiskos ģitārrifos. Grupa savu spēlēto mūziku dēvē par atmosphere driven riff rock.

“The Graveyard Shift” ir metāla mūzikas grupa no Liepājas, kura izveidojās 2013. gadā, kad vienā sastāvā apvienojās trīs metāla mūzikā spēlēt griboši mūziķi. Grupa necenšas savā mūzikā iekļauties kāda konkrēta žanra rāmjos. Iedvesma nāk gan no vecās metāla skolas, gan no modernajiem metāla mūzikas žanriem. Apvienība par sevi saka “muzikālās ietekmes un konkrētus žanrus nosaukt būtu grūti. Ietekmējis ir viss, sākot no “Sepultura”, “Pantera” un “Slipknot” līdz “Lamb Of God”, “Suicide Silence” un “The Black Dahlia Murder””. Grupas sagatavoto skarbo un vietām brāzmaino materiālu ir paredzēts apkopot grupas debijas minialbumā, kurš šobrīd ir izstrādes procesā.

“Sound Machinery” ir izveidojusies 2008. gadā Rīgā. Vairāk zināma pēc piedalīšanās šī gada “Wacken Metal Battle Latvia” pusfinālā, kur cīnījās par braucienu uz pasaules lielāko smagās mūzikas festivālu “Wacken Open Air 2015”.

Grupa “Diseim” ir radusies Rīgā. Grupa spēlē sludge/old-school death metāla mūzikas stilā. Klausītāji par grupu saka “patīkami, ka mūzikā ir jūtamas patiesas un neviltotas emocijas, kas mūsdienu metālā bieži vien pietrūkst. Kopējais skanējums arī interesants - tāds nobriedis un pāri laikam stāvošs”. Apvienība ir izdevusi savu debijas labumu “Holy Wrath”.

Koncerta sākums 20.00
Klubs atvērts no plkst: 19.00.
Ieejas maksa: 5 EUR
Papildus informācijai:
http://www.melnapiektdiena.lv/events/03052015

Lasi vēl

Komentāri

klavieres kareivis 02.06.2015. 12:23
The Graveyard Shift live: youtube.com/DgLRw0GTlSY Facebook lapa: https://www.facebook.com/TheGraveyardShiftLV

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.