ZIŅAS

“Starmetis” prezentēs albumu centrāltirgū

Alternative.lv 26.11.2013. 15:40
28. novembrī ikviens ir aicināts uz Cēsu apvienības “Starmetis” ieraksta “I Like People” izdošanas atzīmēšanu Rīgas Centrāltirgus sabiedriskās ēdināšanas vietā “371”.

Cēsu apvienībus “Starmetis” varētu pieskaitīt tā dēvētajā lo-fi (‘low fidelity’ – no angļu val.) estētikā muzicējošajiem jeb “guļamistabas popmūzikas” pseidožanram. Un pēdējais no apzīmējumiem nebūt nav uzskatāms par mūsdienīgi untumainu iegribu sevi pielīdzināt mūziķiem un apvienībām, kas ar anglisko ‘bedroom pop’ cenšas sevi apliecināt kā īpaši brīvdomīgus, idejām pārsātinātus un konceptuālus māksliniekus. Proti, “Starmetis” ir ģimenes sarīkokums ar kopīgu dzīvesvietu un lielākā daļa grupas mūzikas patiešām rodas guļamistabā vai (atsevišķās reizēs) mēģinājumu telpā mājas pagrabā.

Par grupas sākumu uzskatāms 2010. gads, kopš kura internetā ir publiskots gan vairāku dziesmu apkopojums jeb “pašu izdots mazalbums “Ligh Light” digitālā formātā”, nospēlēti lielāki un mazāki koncerti, mazliet mainījies grupas sastāvs, taču kodols palicis tas pats – Ilze pie basa un ar otro balsi, Līga pie sintezatora un Andris ar ģitāru, ritmu un pirmo balsi.

2013. gada novembra nogalē klajā nāk “Starmeša” pirmais “īstais” ieraksts “I Like People”, kas ir 6 dziesmu apkopojums ar ievadu, un kas ticis radīts ar domu par muzikālu un lirisku veselumu. Tieši ieceres par vienotu, lai neteiktu – koceptuālu, ierakstu dēļ “I Like People” vieta nav atradusies grupas grāvējam “Muša”. Īsspēlējošo jeb “mazalbumu” ierobežotas tirāžas audio kasetē izdod vietējā un neatkarīgā mūzikas izdevniecība “SKYR”. Lai nenobaidītu mūsdienīgos mūzikas klausītājus – līdz ar kasetes iegādi pircējs tiks pie ieraksta digitālās versijas lejupielādes koda.

Pasākumā piektdien koncertu sniegs gan paši ieraksta autori, gan viesi – “Them Lemons Light”. Ieeja no plkst. 21:00 un bez maksas.

Grupa internetā.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.