ZIŅAS

Rīgā uzstāsies Somijas folkmetālisti „Turisas”

Melnā Piektdiena 16.04.2014. 11:05
16. aprīlī klubā „Melnā Piektdiena” viesosies viena no Somijas folk metāla pērlēm – grupa „Turisas”. Koncertu ievadīs pašmāju grupas „Green Novice” un „Obscurus Orbis”

Grupa "Turisas" radusies 1997. gadā, nosaukums aizgūts no somu mitoloģijas kara dieva vārda - Turisas. Grupas raženo muzikālo skanējumu galvenokārt veido folk mūzikas un power / symphonic metāla krustojums, reizē gana oriģināls, smagnējs un melodisks, bieži vien ģitāru solo izspēlē vijolnieks.

Jaunākais, pēc skaita, ceturtais albums "Turisas" izdots 2013. gada augustā, ar mazām atkāpēm no ierastā "battle metal" vai "viking metal", albumu joprojām slavē mūzikas apskatnieki, tā melodiskuma un enerģiskuma dēļ, uzsverot, ka "Turisas" galvenokārt vislabāk izpaužas dzīvajos koncertos.

Grupas „Green Novice” pirmsākumi meklējami 2005.gadā Preiļos, bet vēlāk mēģinājumi tiek aizvadīti Rīgā. Grupas sastāvā darbojas Alvis Bernāns (ģitāra un balss), Zigmunds Čeksis (ģitāra), Vitālijs Piskunovs (bass) un Valdis Metlāns (bungas).
Grupa nupat izdevusi debijas albumu "Padebeši", kurā apkopotas septiņas smagā metāla / folkroka stilistikā ieturētas dziesmas latgaliešu valodā, kuru tēmas ir iedvesmojusi folklora, mītiski vēstures notikumi un mūziķu piederība Latgalei. 
Albuma tituldziesma "Zili melni padebeši" (Zyli malni padebeši) jau 2007.gadā kļuvusi par Latgales radio gada spēlētāko dziesmu, bet dziesma "Pērkons veda vedekliņu" (Pārkiuņs vede vedekleņuu) tapusi kopā ar dziedātāju Martu Vaivodi.

„Obscurus Orbis” - Folk/Traditional music/Medieval grupa, kas dibināta 2007. gadā. Obscurus Orbis repertuārā ir viduslaiku melodijas no visas Eiropas, savam skanējumam grupas dalībnieki izmanto visskaļākās dūdas, taurītes un dažādas bungas. OBSCURUS ORBIS ir arī vienīgā grupa Latvijā, kurā tiek spēlēts tāds viduslaiku instruments kā hurdy-gurdy. 
Vēlme rekonstruēt viduslaiku gaisotni, kas nāk līdz ar tā laika mūzikas skaņu izraisītām vibrācijām ļauj klausītājam pilnībā izjust šīs miglainās pasaules būtību, ved klausītājus sev līdzi uz laikiem, kad vīri bija drosmīgi bruņinieki, sievietes – skaistas princeses un zeme vēl bija plakana.

Klubs atvērts no 19.00, koncerta sākums: 20.00

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.