ZIŅAS

Šovakar «Meshuggah» koncertu iesildīs Polijas «Decapitated»

Melnā Piektdiena 22.04.2013. 12:30
Papildus zviedru ekstrēmā metāla «djent» žanra pionieriem «Meshuggah» šovakar uz skatuves «Melnajā Piektdienā» kāps viena no nedaudzajām pasaules grupām, kura var mēroties ar vakara galvenajiem māksliniekiem spēles mākslā — Polijas «Decapitated».

Šo grupu ar mērķi spēlēt vistehniskāk ekstrēmo «death metal» deviņdesmito gadu vidū radīja brāļi Viteks un Voggs, kam tolaik bija attiecīgi 12 un 15 gadi. Sadabūjuši sešpadsmitgadīgu dziedātāju Sauronu un trīspadsmitgadīgu basistu, mazgadīgie miroņmetālisti noslēdza līgumu ar vienu no Eiropas ietekmīgākajām ekstrēmā metāla izdevniecībām — britu «Earache». Sekoja tūres pa visu pasauli un četri žilbinoši albumi.

«Decapitated» pirmo reizi spēlēja Rīgā pirms pieciem gadiem, 20. oktobrī; kā iesildītāji bija mūsu «Trendkill Method» un «Gatling». Nedēļu vēlāk tūres buss Baltkrievijā saskrējās ar baļķvedēju, nogalinot bundzinieku Viteku un aizsūtot komā tobrīdējo dziedātāju Kovanu. Vitekam, vienam no ekstrēmā metāla visu laiku ģeniālākajiem bundziniekiem, bija tikai 23 gadi.

Ģitārists Vogg pēc gadu ilgām pārdomām nolēma atjaunot «Decapitated» darbību, savāca jaunus mūziķus un 2011. gadā izlaida maniakālas tehniskas precizitātes apdvestu, kritikas slavētu albumu «Carnival Is Forever», kurā daļa mūzikas vēl bija Viteka sarakstīta.

Savukārt vakara galvenos māksliniekus «Meshuggah» mūzikas kritiķi raksturo šādi: «Neprātīgi sarežģītas kompozīcijas, kuras grupa saraksta datorā un pēc tam pusgadu mācās, lai vispār spētu nospēlēt; deviņu ceturtdaļu vai septiņu astotdaļu ritmi; atonāli džeza solo uz astoņstīgu ģitārām; dziesmu koncepti, kas ir vēl dīvaināki par mūzikas tehnisko pusi — šķiet, šie zviedri dara visu, lai atgrūstu no sevis jebkuru iespējamo klausītāju. Rezultāts — pēdējie pieci «Meshuggah» albumi ir iekļuvuši ASV pārdotāko albumu divsimtniekā (jaunākais, «Koloss», 17. vietā), nemaz jau nerunājot par Eiropas topiem, un grupa tūrē pa visu pasauli uz arvien augoša popularitātes viļņa.»

Rīgā «Meshuggah» ir klāt jau šovakar! Ieeja no 19:00, koncerts — no 20:00. 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.