ZIŅAS

Melnajā Piektdienā - Enter Shikari un Hacktivist!

Nabaklab 23.09.2015. 09:45
23. septembrī Rīgā, klubā „Melnā Piektdiena” koncertu sniegs viena no šobrīd aktuālākajām modernās smagās mūzikas grupām „Enter Shikari”.

„Enter Shikari” dzimtās Lielbritānijas mūzikas dzīves centrā nonāca salīdzinoši ātri – 2007. gadā izdotais grupas pirmais albums „Take To The Skies” iekaroja ceturto vietu Lielbritānijas gada albumu topā, apvienībai pievēršot arī mūzikas apskatnieku un kritiķu uzmanību. Tajā paša gadā „Enter Shikari” saņēma atzinību no autoritatīvā žurnāla „Kerrang!” kā gada labākā koncertgrupa un žurnāla „NME” Džona Pīla balvu par inovāciju mūzikā. Arī turpmākajos gados „Enter Shikari” nebeidz pārsteigt klausītājus, vienu pēc otra izdodot atzinīgi novērtētus un komerciāli veiksmīgus albumus 2009. un 2012. gadā, savukārt apvienības jaunākais veikums „The Mindsweep” iznācis 2015. gadā, leģendārās punk un indie mūzikas izdevniecības „Hopeless Records” paspārnē.

Alternative.lv interviju ar grupas pārstāvjiem lasi šeit!

Koncerta iesildītāji „Hacktivist” ir piecu mūziķu apvienība no Bakingemšīras Lielbritānijā. Apvienojot metālmūzikas, grime, hardcore un hiphopa ritmus, attieksmi un enerģiju, apvienība radījusi skanējumu, kas pārsteidz klausītājus gan viņu dzimtajā Lielbritānijā, gan citur Eiropā.

„Hacktivist” radās kā studijas projekts, apvienojoties MC J Hurley un ģitāristam un producentam Timfijam Džeimsam (Timfy James). Duetam drīz vien pievienojās vokālists Bens Mārvins (Ben Marvin) un vēlāk, apzinoties radītās mūzikas specifiku, grupai pievienojās arī basģitārists un bundzinieks. „Hacktivist” sastāvs tika pilnībā nokomplektēts 2012. gadā, vienlaicīgi ar pirmā singla „Cold Shoulders” iznākšanu.

Dziesmas videoklips sasniedza vairāk kā simts tūkstošus skatījumu interneta vietnē Youtube, savukārt nākamais „Hacktivist” singls „Unlike Us” ierindojās interneta vietnes Amazon.com Lielbritānijas smagās mūzikas topa otrajā vietā.

Negaidīti par grupu uzzināja visa pasaule – „Hacktivist” nonāca vairāku ietekmīgu radio staciju aktīvā rotācijā un tādi izdevumi kā „Metal Hammer”, „Total Guitar”, „Kerrang!”, „Rock Sound”, „Insomniac” un „The Guardian” veltīja atzinīgus vārdus pirmajam grupas minialbumam un „Hacktivist” mūzikai kopumā, tā pamatīgi paziņojot pasaulei par jaunas, spēcīgas un inovatīvas grupas rašanos. 2013. gadā sekoja „Hacktivist” dalība lielākajos Eiropas festivālos „Sonisphere”, „Rock Am Ring” un „Rock Im Park”, „T In The Park”, „Download”, „Reading” un „Leeds”, kā arī iesildot grupas „Korn” koncertus Lielbritānijā un Eiropā 2014. gadā. 

Klubs „Melnā piektdiena” atrodas Brīvības ielā 193c, biļetes uz koncertu pieejamas ŠEIT. Koncertu rīko klubs „Nabaklab”.

Lasi vēl

Komentāri

Šis pasākums jāpārceļ uz lielākām telpām!
Pa lielam bērnu pasākums!
@Maija
Labi, ka tu ar šādu komentāru pierādi cik pieaugusi esi!
Man ja kas jau ir 18!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.