ZIŅAS

Šogad festivālā Devilstone - Behemoth!

Devilstone 27.04.2016. 11:18
"Devilstone“ festivāls, kurš norisināsies Lietuvā, no 14. – 17. jūlijam, atklāj šī gada būtiskāko muzikālo akcentu - "Behemoth"

Zaimojoši skandalozā un ar elpu aizraujošo tēlu valdzinošā Polijas grupa no Gdaņskas , Anīkščos (Lietuva) parādīsies vispiemērotākajā laikā. Viens no iekārojamākajiem un dārgākajiem kolektīviem festivāla vēsturē solīdi kronēs šī gada programmu līdzās tādām grupām kā "Truckfighters", "Death Hawks", "Napalm Death", "Toxic Holocaust" un daudziem citiem.

"Behemoth“ – Polijas smagās skatuves lepnums – pateicoties radītajai mūzikai un drosmīgajiem, modernajiem sevis prezentēšanas veidiem, ir izpelnījies cieņu un atpazīstamību visā pasaulē. 1991. gadā dibinātā grupa bieži tiek vērtēta kā savas valsts ekstremālās mūzikas pamatlicēji, kas joprojām ir autoritāte un nezaudē ietekmi. "Behemoth" diskogrāfijā – jau 10 albumi, bet visas vēstures laikā – ne mazums šokējošu līkumu. "Behemoth", kas jau no kopā sanākšanas sākuma un vēl arvien rada okultisku tēmu piesātinātu mūziku un nebīstas no radikālām idejām, tiek augstu vērtēti ekstremālās mūzikas kontekstā un spēj izpelnīties pat plašās sabiedrības uzmanību, kā arī papildus cieņu.

Neapšaubāmi lielāko un svarīgāko grupas radošo potenciālu veido no "Behemoth" nosaukuma neatdalāmais tās līderis, talantīga un harizmātiska personība Adam Nergal Darski. Grupas prāts un dvēsele ir izstaigājusi elles ceļus un ir uzvarējusi personīgos dēmonus, lai šodien, uzspļaujot skeptiķu kritikai, darītu to, kam ir talantīgs un jūt kaisli. Savu kontrastaino personību viņš jau ir atklājis autobiogrāfiskā grāmatā "Confessions of a Heretic", tāpat ir realizējis sevi biznesā. Varšavā darbojas kopā ar partneriem atvērta populāra vīriešu frizētava "Barberian Academy and Barber Shop", Sopotā – muzikāls naktsklubs "Libation", pērn tika izlaists ar "Behemoth" preču zīmi marķēts beļģu IPA stila alus. Grupu un tās līderi lieliski pazīst plašas masas. 2011. gadā Nergal ieņēma tiesneša sēdvietu muzikālajā TV šovā "Polijas balss", bet šī gada 1. aprīlī starptautiskajā presē parādījās baumas, ka pats Justin Bieber ir "Behemoth" fans. Pēdējā laikā, kad Polijas valdība ir izcēlusi gaismā abortu likuma jautājumus, Nergal aktīvi izsakās par sieviešu tiesībām izvēlēties.

Pateicoties savai aktīvajai darbībai un radošumam, "Behemoth" pamana un mīl tās fani. Tāpēc nav brīnums, ka sociālajos tīklos, gan "Behemoth", gan Aadam Nergal Darski un ar viņiem saistītās Facebook, Instagram un citas vietnes var lepoties ar simtiem tūkstošu sekotāju. Tikpat lielas auditorijas dodas arī uz iespaidīgajiem grupas koncertiem. Taču, plaši deklarējot radikālu skatījumu un bezbailīgu izpaušanos, grupa neizvairās no skandāliem un konflikta situācijām ar reliģisko sabiedrību. Līdz pat šim nebeidzas tiesas process un lieta par 2007. gadā koncerta laikā uz skatuves saplēstu Bībeli, bet BEHEMOTH pat nedomā mainīt savu radošo koncepciju. Pēdējais, desmitais grupas vēsturē izlaistais albums "The Satanist" (2014. g.) ar savu nosaukumu nodod tā saturu un pretošanos reliģiskajām dogmām. Tas ir brutāls, bet atmosfērisks metāls, ilustrēts ar estētisku eiforiju izraisošiem video klipiem, kas bagāti ar black metal raksturīgo ideoloģiju, simboliem un rituāliem.

"Visvairāk ticu cilvēka brīvībai, neatkarībai, tiesībām izvēles un uzkrātajai gudrībai. Tādēļ man būtiski visi simboli, kas piešķir šīm vērtībām nozīmi, tāpat rituāli un tēls. Kāpjot uz skatuves, es transformējos, no parasta cilvēka pārvēršos savā alter ego. Ieraugot auditoriju, sajūtu bezgalīgu iedvesmu un enerģiju, ar kuru tad arī dalos ar visiem", - stāsta grupas līderis. Jūlijā, Anīkščos (Lietuva) būs iespēja sajust šo enerģiju – "Behemoth" kļūs par kulmināciju "Devilstone" festivālā, kurš norisināsies no 14. līdz 17. jūlijam.

Festivāla biļetes vietnē Ticketshop.lv.

Informācija par festivālu: www.devilstone.net 

Lasi vēl

Komentāri

Tas, ko nepacéla Klang fests, paceļ Devilstone.
ZarnuTrakts 28.04.2016. 11:57
Absolūta taisnība. Diemžēl vai par laimi, pimpis viņ zin.
Devilstone budžets un Klang budžets - ir kā LV un EE budžets.
Diemžēl, jo šādas grupas var atvilkt, par laimi, jo var tak papildināt Lietuvas valsts budžetu, nevis pašmāju. Un tā tālāk.
Biļešu cena gan nav krasi atšķirīga. labums no klang, gandrīz viss honorāru čungurs paliek Latvijas grupām ;)
Sirmais gulbis 28.04.2016. 23:31
Honorārs? Zinot, cik Klankšķis ir skops un lecīgs, un cik absurdas prasības izvirza grupām, jābrīnās, ka kāds tur spēlē. Ok, grupas - mēbeles jeb čomi ir cita opera, un vēl masa, kas tecina siekalu par 3 aliņiem uz "lielās skatuves" palurinat.
zarnu trakts 29.04.2016. 08:09
Tukša kopa. Nav ko pirst biksēs un skatīt, kas tur sanāk.
Klang, kā reiz ir skops tik tālu, cik spēj samaksāt grupām, lai paši nepaliek krietnos mīusos. Lecīgs - Kučinskis ar ir lecīgs.
Prasības - absurdās? Nosauc kaut divas, kas ir nepamatotas? Tas, ka grupa nespēlē citur tajā pašā mēnesī vai nākamajā dienā? Loģiska prasība.
Čomi - atkal pilka piršana. Jebkurā festā, izņemot Tavu FartDrive festu, spēlē dažādas grupas. Draugi, nedraugi un pilnīgi sveši cilvēki.
Par lielo skatuvi un 3 aliņiem - gāz vaļā, kura ir tā 3iju aliņu grupa?
P.s. uztaisi savu festu, es ar grupu ar gribam Tavā uzraut
O, Sirmais gulbis varētu daudz ko pastāstīt, bet laikam baidās nosaukt tās grupas, jo nākamgad pats netiks uz Klang :)
Tas, ka grupas appis ir skaidrs. Lielākā daļa gan spēlē prieka pēc, pat piemaksā, lai tāds klangs vispār varētu notikt.
Nedrīkst spēlēt citur tajā pašā mēnesī vai nākamajā dienā? Kurš kaut ko tik debīlu ir izdomājis? :D Neesmu dzirdējis nevienu festu, kas tādas muļķības uzstādītu, lai arī cik mazs tas būtu. :D
Visa kalibra grupām, cik zinu, ir samaksiņa, ir skaņotājs, ir ūdens uz stage, tehniskais atbalsts (labi, būsim reāli, otrajā dienā pusdienlaikā spēlē apvienības, kuras bez tā visa mēdz arī iztikt ikdienā..).
Esmu tur uzstājies 2 reizes un no mūziķa viedokļa - nesūdzos, jo apzinos, kur atrodas mana pakaļa un augstāk par to nelecu.
Absurdas prasības izvirza, piemēram, fests Bildes - jāpārdod Pašiem 10 biļetes uz purnu, lai varētu uzspēlēt :D
lols laikam pats sevi appis un pappis. Sapisies.
erghhhhh
pārliecinošie komenti, kas kaut ko mēģina uzdrukāt pārliecinoši, izskatās, ka nekur tālāk par kūti nav tikuši.
prieka pēc un piemaksā - eu, gudrā galva, nosauc VISMAZ VIENU?
kur kaut ko TIK DEBĪLU var izodomāt un LATVISKI uzrakstīt?
LOL / arghhhh / retard
Bet par tēmu, jā, lūk, kāpēc Devilstone var, bet Latvija nevar - dirst un klucī meklēt jēgu, to var, bet vairāk arī neko
.
Gan Klanga sakarā, gan visas valsts sakarā. Ar domu, ai, apdirsos, bet nevienam neteikšu, citādi padomās, ka es stulbs esu, a bikses, nekas, mamma man jaunas iedos.
Bet kur esi ticis tu? Iemācījies nepļūtīt biksēs un tagad ar to lepojies?
Lembegz, ja nevari uztvert domu, neraksti. Un vēl jo vairāk, neraksti, ja nespēj uzdrukāt kaut vienu teikumu, kuru var normāli saprast.
Dzert n Pisties rocknroll 03.05.2016. 14:05
Stulbi, tomēr. Blakus visādi lieli un mazi neatkarīgie festi, bet mums pašiem ir vismaz viens vai divi, bet rejam, diršam, zāģējam un pļūtam uz nebēdu.
Nav slikti. Varbūt nemaz nevajag mums savus festus, brauksim visi uz firmīgajiem importa festiem un pļūtīsim tur, cik tur ir zayebiss.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.