ZIŅAS

Šobrīd nozare ir sadrumstalota – dibināta Latvijas Rokmūzikas asociācija

Alternative.lv 27.03.2017. 09:30
Sociālos tīklus 19. marta vakarā pāršalca ziņas, ka “Nabaklab” telpās ir noticis balsojums, kā rezultātā ir dibināta “Latvijas Rokmūzikas asociācija (LRMA)”. “Ideja par šādas biedrības nepieciešamību Latvijā bija radusies jau vairākus gadus atpakaļ,” portālam “Alternative.lv” apstiprināja LRMA prezidents un dibinātājs Jānis Bukums.

Kaut arī darbs pie asociācijas statūtiem un interneta vietnēm ir aktīvā tapšanas stadijā, “Alternative.lv” uzzināja, ka LRMA valdi veido Uģis Glāzītis, Rihards Šēnbergs un Laura Daudiša. Ilgi briedušo ideju par asociāciju realizēt uzņēmās mūziķis Jānis Bukums.

Dibināšanas pilnsapulcē 19. martā klubā “Nabaklab” piedalījās 25 dalībnieki, kuri vienbalsīgi lēma par labu Latvijas Rokmūzikas asociācijas tapšanai. Tiesa, asociācijas pārstāvji norāda, ka reālais atbalstītāju skaits ir lielāks, jo ne visi potenciālie biedri tika uz pilnsapulci, līdz ar to ir sagaidāms, ka LRMA biedru skaits palielināsies līdz ar juridisko formalitāšu sakārtošanos.

Asociācija vēlas apvienot lielāko daļu ar rokmūziku saistīto cilvēku un uzņēmumu, lai attīstītu un popularizētu rokmūziku Latvijā, sniegtu atbalstu vietējiem izpildītājiem, kā arī radītu platformu, no kuras Latvijas rokmūzikas izpildītāji varētu kļūt atpazīstami arī pasaulē.

“Šobrīd Latvijas rokmūzika ir sadrumstalota un lielākā auditorijas daļa uzskata šo nozari par izteikti marginālu. Viņiem tā neasociējas kā neatņemama Latvijas kultūras sastāvdaļa,” pastāstīja Jānis Bukums.

“Tamdēļ beidzot ir dibināta LRMA, lai mainītu šo uzskatu un palīdzētu jaunajām rokgrupām jautājumos, kas saistīti ar menedžmentu, promociju, ierakstiem, koncertiem, finansējumu un ar pieeju sabiedriskajiem medijiem. Vienvārdsakot – lai rokgrupa varētu pastāvēt un attīstīties. LRMA darbojas profesionāļi, kuri labprāt dos padomu, dalīsies pieredzē un palīdzēs jautājumu risināšanā savas kompetences ietvaros.”

Papildināt LRMA biedru rindas ir iespējams, rakstot uz info@lrma.lv. Sagaidāms, ka tuvākajā laikā sāks funkcionēt arī asociācijas oficiālā mājaslapa un sociālie tīkli.

Lasi vēl

Komentāri

Jānis, bet ne Bukums 27.03.2017. 15:32
Vai LRMA arī mācīs jaunajām grupām, kā taisīt sūdīgus Radiohead kaverus?
Man ir grupa, kur var dabūt naudu?
Vai valdes locekļiem ir kāds sakars ar rokmūziku? Liepājas roks neskaitās.
@hmmm - Liepājas roks = sojas kotleti saukt par gaļu
Raimonds Kazušs 28.03.2017. 12:03
Jebaaal, tomēr nodibināja. :D Tā saucās uzmanības maucība. :D
Pag, es nesaprotu. Es spēlēju rokgrupā. Ko man tagad darīt? Vai man ir jāiestājas šajā asociācijā, lai saņemtu kaut kādu labumu?
Andris Brīnums 28.03.2017. 17:53
Labi ka šajā nozarē kas notiek un paldies tiem ļaudīm, kas kaut ko dara!
Pilnībā piekrītu Andrim!
Nigērijas Princis 29.03.2017. 10:40
Vai asociācija uzņemsies politisko atbildību par grupas "Ron the Star" eksistenci?
Tagad jūs zviedzat, bet asociācijai ir plāns iedarbināt savu ierakstu studiju kur vecbiedri varēs bezmaksas ierakstīt savus garadarbus. Vēl plānots izdot ierakstīto materiālu izdot izlases CD un atsevišķos albumos. Bet interesantākā lieta ir, ka tas viss tiešām darbosies - kā komunismā.
Jā, jā! Būs Bukums universal records! Tikai nebūs, kas pērk!
Izklausās pēc - sadosimies rokās un dejosim ap ugunskuru varianta.
Komentāri vnk ROFL :D Priecājos par LV rokmūziķu / fanu asprātību. Bet sarkasms milzīgs. Bet vispār - redzēs ar laiku, kāds no šīs asociācijas labums, varbūt tak būs.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.