ZIŅAS

Smagnējā ceturtdiena klubā Depo ar Lacrima un Wrathrone

Durvis 27.04.2016. 14:01
5. maijā klubā "Depo" notiks nedēļas nogales ievadkoncerts, kurā uzstāsies grupas no Polijas, Somijas un Latvijas.

 

Abas ārvalstu vienības spēkus apvieno jau otro reizi. Šoreiz viņu pavasara koncerttūres ceļi vedīs pa Poliju, Lietuvu, Latviju un Igauniju un grupas sniegs astoņus koncertus. Tūres nosaukuma izcelsmi somu mūziķi skaidro šādi: „Kādu brīdi lauzījām galvas kā gan šo mūsu atkalatnākšanu nodēvēt un beigās nospriedām, ka sauksim to no tiesas pārsteidzoši un vienlaikus informatīvi – „Baltic Tour 2016!””

Poļu progressive doom metal grupa Lacrima šogad atzīmē 20 dibināšanas gadskārtu.

Šo gadu laikā izdoti pieci albumi. Grupas mūzikā dzirdamas gan references uz doom metal žanra kanoniem, gan jaušami mūsdienīgi eksperimenti.

 „Mūzikā esam sapludinājuši tik daudzus metāla mūzikas stilus, ka daļu no tiem cilvēki pat nepamana. Tā ietver arī folk, death, progressive metālu, bet pamatā tas tomēr skumjš doom metāls. Lacrima spēlē mūsdienīgi skanošu old school doom metālu modernā veidā,” kultūras platformai „Durvis” vēstīja grupas līderis Kuba Moravskis.  Lacrima spēlējuši daudzviet – pašu mājās, Itālijā, Austrijā, Somijā un Baltijas valstīs gan mazos klubiņos, gan lielos festivālos.

Grupa Latvijā uzstājusies divas reizes: 2013. gadā Jelgavā un gadu vēlāk rokfestivālā „KLANG!”. Šobrīd top jauns muzikālais materiāls un viņi plāno pievērsties intensīvai koncertdzīvei. 

Wrathrone dibināta 2008. gadā, Somijas pilsētā Laitilā un šo atzīmēšanas vērto darbu paveica vokālists Mati un ģitārists Lauri. Viņiem varen tīkama šķita doma, ka varētu spēlēt veco, labo old school death metālu. Pirmie kopīgie muzikālie eksperimenti vedināja uz domām par papildspēku nepieciešamību un jaunu grupas dalībnieku meklējumi drīz vainagojās sekmēm. 2011. gadā tapa pirmais EP „Burning Hatred”, kam divus gadus vēlāk sekoja EP „Left Unburied”.

Šogad, 22. janvārī Inverse Records paspārnē klajā nāca Wrathrone debijas albums "Born Beneath". Tajā dzirdamas astoņas old school death metal stilā ieturētas kompozīcijas. Koncertējot gan pašu mājās, gan citviet Eiropā, grupa pamazām, bet centīgi un veiksmīgi iekaro arvien jaunu cienītāju ievērību.  

Wrathrone Latvijā uzstājušies divreiz, sniedzot spēcīgu un pārliecinošu sniegumu. 

 

Vairāk par grupas aktivitātēm var palasīt intervijā ko kultūras platformai „Durvis” sniedza grupas vokālists Mati un kas publicēta amerikāņu smagās izklaides vietnē NO CLEAN SINGING.

Viņi izsaka cerību, ka grupu muzicēšanas stilu atšķirība būs veiksmīgs katalizators publikas interesei un koncertā sev tīkamo skanējumu varēs izbaudīt ikviens smagās mūzikas cienītājs.   

Koncertu iesildīs pašmāju metāla apvienība Sound Machinery.

Pasākuma lapa Facebook

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.