ZIŅAS

Sawthis: "Iesildiet muskuļus un atdzesējiet alu – mēs esam ceļā pie jums!"

Ivars Veidelis speciāli Alternative.lv 25.11.2013. 14:32
Trešdien, 27. novembrī, klubā „Melnā Piektdiena” leģendāro apvienību „Children Of Bodom” iesildīs itāļu thrash/death metal grupa „Sawthis”. Piedāvājam sarunu ar grupas bundzinieku Mikele (Michele Melchiorre).

Vai jūs varētu sniegt nelielu ieskatu grupas vēsturē?

Jā, protams! Grupa tika dibināta šī gadsimta sākumā. Esam sevi pieteikuši ar ļoti nopietnu un pārliecinošu attieksmi grupas koncertos, kā arī esam uzstājušies kopā ar tādām grupām kā Lacuna Coil, Entombed Impaled Nazarane, Shaman, Konkhra, u.c. 2003.gadā mēs noslēdzām līgumu ar “Temple of Noise Records” par mūsu debijas albuma “Fusion” izdošanu, kas saņēma ļoti pozitīvas atsauksmes gan no klausītājiem, gan no kritiķiem. Pēc albuma izdošanas sākās tūre tā popularizēšanai kopā ar grupām - Sybreed, Destruction, Anathema, u.c.

2009.gadā mēs parakstījām līgumu ar “Scarlet Records” un tika izdots mūsu otrais albums “Egod”, kam sekoja vairākas tūres – viena no tām pa Austrumeiropas valstīm kopā ar poļu death metal veterāniem Decapitated. Pēc tam sekoja vairāki veiksmīgi koncerti kopā ar grupām The Haunted, Primal Fear, Bulldozer, Cattle Decapitation un God Dethroned. 2012.gadā mēs bijām vieni no iesildītājiem grupas Sepultura tūre, kā arī uzstājāmies uz vienas skatuves kopā ar Korn, “Spirit of Burgas” festivālā. Šogad esam parakstījuši līgumu ar “Bakerteam Records” un esam laiduši klajā mūsu trešo albumu ar nosaukumu “Youniverse”. Tas ir koncepta albums, kurā tiek apcerēta personības dalīšanās tēma. Albumā, dziesmā The Disturbed, piedalās arī daudziem zināmais Robs Kavestani ( Rob Cavestany) no Death Angel.

No kādiem māksliniekiem esat ietekmējušies? Pats dzirdēju pāris iezīmes no jaunākajiem Kreator un In Falmes veikumiem. Kādas ir jūsu ietekmes ārpus mūzikas? 

Citi sadzird Sepultura, Machine Head, Soilwork, kā arī citu mākslinieku ietekmi mūsu mūzikā – mēs esam lepni, ka šie cilvēki mūs asociē ar šīm grupām jo tas pierāda to, ka mūsu mūzika nav nenozīmīga, tai pat laikā, to nav viegli ielikt kādā konkrētā rāmī. Protams, varētu minēt grupas, kas pašiem iet pie sirds, bet nevarētu teikt, ka tās ir ietekmējušas mūsu skanējumu.

Mūs iedvesmo emocijas (mīlestība, naids, dusmas, sagrāve, u.c.) - tās sajaucas krāšņā, muzikālā formulā. Tādēļ uzskatu, ka mūsu albums “Youniverse” ir ļoti daudzpusīgs, tas izcili reprezentē Sawthis skanējumu.

Jūsu jaunākais albums “Youniverse” nāca klajā šī gada 30. septembrī. Kā tas tapa, un kā tas atšķirās no iepriekšējiem grupas veikumiem?

Mūsu otrais albums “Egod” ieguvu ļoti lielu kritiķu atzinību, kas veicināja grupas popularitāti. Protams, šī labā slava palīdzīja arī pēc mūsu jaunākā albuma iznākšanas. Mēs saņēmām ļoti daudz pozitīvu atsauksmju, pat vairāk nekā bijām cerējuši saņemt. Esam lepni par paveikto, jo esam daudz ieguldījuši mūsu mūzikā un šī atzinība ir fantastisks atalgojums par mūsu ieguldītajām pūlēm.

 Mazām grupām nav viegli “izsisties” mūzikas tirgū, jo bieži vien nav vajadzīgā finansējuma vai kontaku, tādēļ mēs cītīgi strādājam pie tā, lai katrs Sawthis albums būtu perfekts.

Rīgā esat uzstājušies jau iepriekš – kādi ir jūsu iespaidi par Rīgu un vietējo publiku? 

Publika ir sasodīti traka! Viņi mīl mūziku! Īstenībā, mēs nevaram sagaidīt, kad atkal varēsim atgriezties Rīgā – mūsu atmiņā vēl aizvien ir ļoti spilgti iespaidi par šo pilsētu! Tas varbūt skanēs absurdi, bet mājās, Itālijā, uz skatuves mēs neesam izjutuši tādu bezrūpības sajūtu kā Rīgā! Kad kāp uz skatuves un publika tevi uzņem tik lieliski, tu aizmirsti par visu un izbaudi mirkli. To enerģijas apmaiņu starp faniem un mūziķi nekas nespēj aizvietot – tā ir īpaša, intīma un mežonīga saikne. Ar to saskārāmies arī pagājušajā reizē, kad bijām Rīgā.

Kura ir jūsu iecienītāka valsts vai pilsēta kurā uzstāties? 

Mēs dzīvojam, lai izjustu adrenalīnu, ko sniedz uzstāšanās! Tas nav atkarīgs no vietas kurā uzstājamies, jo reizēm gādas nospēlēt negaidīti labus koncertus visdažādākajās vietās.

Atceroties iepriekšējās tūres, atmiņā ataust daudzas sejas, smaidi un daudz traku lietu. Kad dzīvo tik emocionāli piesātinātu dzīvi, vairs nav svarīgi šīs emocijas saistīt ar kādu konkrētu vietu, svarīgākais ir zināt, ka spēj sniegt cilvēkiem lielisku izklaidi visa vakara garumā.

Koncertā noteikti būs daudz cilvēku, kas uz skatuves jūs redzēs pirmo reizi – ko viņi var sagaidīt no jūsu priekšnesuma? 

Litriem sviedru! Uz skatuves esam ļoti enerģiski un cenšamies iekustināt publiku. Es nedomāju, ka kāds mierīgi turpinātu sēdēt uz sliedēm, ja redzētu, ka viņam pretī traucas ātrgaitas vilciens!

Kādi ir grupas nākotnes plāni?

Koncertēt, koncertēt, koncertēt! Mēs cenšamies uzstāties katrā zemes nostūrī, kur vien pieejama elektrība, pārējam nav nozīmes.

Un noslēgumā, vai jūs vēlētos ko piebilst?

Sveiciens tiem, kas gaida mūsu uzstāšanos! Iesildiet muskuļus un atdzesējiet alu – mēs esam ceļā pie jums! Paldies par jūsu atbalstu un tiekamies Rīgā!

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas šeit

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.