ZIŅAS

Sākusies ierakstu iesniegšanai Mūzikas ierakstu gada balvai Zelta Mikrofons

Ilze Pleša 01.11.2017. 10:30
No 1.novembra sākusies ierakstu iesniegšana Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai Zelta Mikrofons.

Ieraksti iesniedzami līdz 4.decembrim (ieskaitot) elektroniski, izmantojot kādu no failu apmaiņas serveriem, vai fiziskā formātā Latvijas Mūzikas Producentu Apvienības LaMPA birojā Rīgā, Sēlpils ielā 2c (3.stāvā).

Vērtēšanai tiek pieņemti visi ieraksti, kuri ir izdoti laika posmā no 2016.gada 2.decembra līdz 2017.gada 1.decembrim.

Iesniegto albumu sadalījumu pa kategorijām (mūzikas žanriem) veiks īpaši izveidota žūrija komisija. Joprojām nemainīgas tiek saglabātas 4 vispārīgās nominācijas, kurās ierakstus var iesniegt paralēli iepriekšminētajam:

1) Labākais mūzikas video klips,

2) Labākais koncertieraksts video,

3) Labākā debija,

4) Labākā dziesma.

Kā ierasts, tiks pasniegta tradicionālā balva par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā, kā arī, apkopojot Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) datus, tiks noteikts radiostacijās visvairāk atskaņotais ieraksts jeb radiohits.

Iepriekšējos gados balvas Roka un metāla un alternatīvās mūzikas kategorijās saņēmušas tādas grupas kā "Skyforger", "Soundarcade", "Elkupe", "Gas Of Latvia", "Grupa Manta", "Dzelzs vilks" un citi!Stāsta Kalvis Bormanis, grupas “Rīgas Modes” vokālists, kas daudziem par pārsteigumu saņēma balvu “Zelta Mikrofons 2017” par Labāko pop albumu: “Mēs radām mūziku tāpēc, ka mums tas ir svarīgi pašiem sev, taču nav ko liegties - ir ļoti patīkami saņemt atzinību. Es šajā ziņā visaugstāk vērtēju patiesumu. Ir mūzika, ar kuru man personīgi nav pa ceļam, taču klausoties ir iespējams sajust, vai attiecīgais izpildītājs patiešām domā to, ko dzied un, runājot suburbijas valodā, ir gatavs atbildēt par savu "bazaru". Zelta Mikrofons mums bija pārsteigums, lai gan nešaubījāmies, ka albums ir šīs balvas cienīgs. Pēc tam, kad stāvējām Dailes teātra aizskatuves kāpnēs, viss pēkšņi saslēdzās kopā: bija vērts pavadīt n-tās stundas mēģinājumos un studijā ar visām no tā izrietošajām sekām. Tā ir tikai statuete, taču mums tā sniedza sava veida piepildījumu par padarīto.”

Iesniegtos ierakstus izvērtēs profesionāla žūrija. Nominēto ierakstu piecinieki tiks paziņoti 2018. gada 17. janvārī. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 2018.gada 27.februārī Dailes teātrī.

Nolikums, žūrijas sastāvs un jaunumi tiek regulāri publicēti mājaslapā www.zeltamikrofons.lv. Pirms ierakstu iesniegšanas LaMPA aicina rūpīgi iepazīties ar nolikumu. Reģistrācijas maksa administratīvo izdevumu segšanai par vienu iesniegto ierakstu vienā nominācijā - 25 eur, LaMPA biedriem iesniegšana ir bez reģistrācijas maksas.

Papildus informācijai lūdzam sazināties ar projekta administratori Ilzi Plešu – ilze@gadabalva.lv, tālrunis 67409924.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.