ZIŅAS

Notiks festivāls Metalshow

Metalshow Open Air 18.07.2018. 17:33
No 3. līdz 4. augustam Krustpils salas Brīvdabas estrādē notiks metālmūzikas festivāls "Metalshow Open Air".

Par vienu no svarīgākajiem festivāla notikumiem uzskatāms latviešu paganmetal apvienības Skyforger koncerts, kurā izskanēs labākais no grupas vairāk kā divdesmit gadu garumā veidotā repertuāra.

Folkmetāla apvienības "Skyforger" vārds Latvijā vairs komentārus neprasa – viņi pamatoti tiek uzskatīti par pašmāju lielāko metāla grupu, kas piedzīvojuši gana plašu atzinību arī ārpus dzimtā metāla skatuves, jo īpaši pēc pērnvasar izskanējušā brīvdabas uzveduma "Kurbads", kas  guva vairākus nacionāla mēroga apbalvojumus. "Skyforger" augstu tiek vērtēti arī ārpus dzimtās zemes, viņi regulāri sniedz koncertus un uzstājas festivālos vai visos kontinentos visās pasaules malās.

Grieķu symphonic death metal apvienība Septicflesh jau kopš 1990. gada piedāvā brutālu un jaudīgu materiālu, un 2017. gadā klajā nāca grupas desmitais albums "Codex Omega", ko smagās mūzikas apskatnieki jau nodēvējuši par vienu no ekstrēmā metāla dārgakmeņiem.  Episks skanējums, pilnīga atdeve mūzikai un spēja realizēt patiešām grandiozu materiālu padara "Septicflesh" par vienu no Dienvideiropas lieliskākajām metāla grupām, ko noteikti vērts dzirdēt klātienē gan simfoniskā, gan death metāla faniem un pārējiem smagās mūzikas cienītājiem.

Franču deathcore apvienība Betraying the Martyrs ne velti tiek uzskatīta par vienu no kvalitatīvākajām savas valsts smagās mūzikas eksporta precēm, kas silti tiek uzņemta praktiski visos metālmūzikas festivālos Eiropā. Izmantojot galvenos metalcore un death metal elementus, "Betraying the Martyrs" sniedz kvalitatīvu ekstrēmā metāla paraugstundu, kurā pavīd arī iezīmes no citiem krietni melodiskākiem žanriem, tostarp progresīvā un pat simfoniskā metāla.

Latvijas metālmūzikas skatuvi festivālā pārstāvēs doom metal grandi Frailty, melanholiski apcerīgā doom metal apvienība Catalepsia, ambienti multidimensionālā melodic death grupa Preternatural, post-hardcore rokeri Sever, apvienība Trendkill Method, kā arī grupas Ocularis Infernum vokālistes jaunais projeks Māra. Savukārt no kaimiņvalsts Igaunijas ieradīsies simfoniskā metāla grupa Portread,  postrokeri Ocean Districts un modernā metāla pārstāvji Horror Dance Squad. Klasiskāku heavy metal un rock skanējumu piedāvās itāļu grupas New Disorder un Egosystema, savukārt spāņi Morphium parūpēsies par melanholiski ekstrēmām muzikālām sajūtām.

Festivāla teritorijā būs iespējams nakšņot telšu pilsētiņā, par maltītēm un atspirdzinošiem dzērieniem gādās labākie ēdinātāji un aldari, kā arī būs iespējams atveldzēties upē blakus estrādei. Biļešu cenas iepriekšpārdošanā – 23 EUR, uz vietas – 30 EUR. Festivāla norises vietā ērti un izdevīgi nokļūt ar vilcienu, vairāk informācijas par biļešu cenām un kursēšanas laikiem – www.pv.lv.

Pirmo reizi festivāls Metalshow.lv OpenAir notika 2005. gadā, un gluži neticamā ātrumā izauga par vienu no alternatīvās mūzikas vadošajiem festivāliem Baltijā – līdz 2010. gada vasarai starp tā galvenajiem māksliniekiem pabija tādas smagās skatuves zvaigznes kā Cradle Of Filth, Exploited, Napalm Death, Pain, Caliban un daudzi citi. Festivāls pērn piedzīvoja atgriešanos pēc septiņu gadu pauzes.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.