ZIŅAS

Sadalītas "Alternative.lv" Gada balvas

Alternative.lv 07.02.2015. 06:00
Vakar, 6. februārī, klubā “Nabaklab” norisinājās mūzikas portāla “Alternative.lv” Gada balva, kurā tika suminātas aizvadītā gada aktīvāk strādājušās “underground” grupas piecās nominācijās.

Balvu par 2014. gada labāko albumu saņēma ansamblis “Manta”, savukārt grupa “Darrva” tika atzīta par gada jauno grupu. Video nominācijā uzvarēja “Momend” ar klipu dziesmai “Another Human Being”, bet klausītāju balsojumā “Zelta bumbieri” saņēma apvienība “Jūdas graši”. 

Portāla pārstāvji norādīja, ka 2014. gads Latvijas alternatīvajai skatuvei ir bijis īpašs ar vairākām apvienošanām, tāpēc unikāli šim gadam tika ieviesta nominācija “Gada atgriešanās”, kur uzvaru guva grupa “Aurora”. 

Tāpat “Alternative.lv” trešo gadu piešķir specbalvu personai, kas sniegusi ieguldījumu Latvijas skatuves attīstībā, ko šoreiz saņēma Ģirts Laumanis a.k.a. Lomix - studijas “Hodila records” saimnieks, kura pavadībā pie albumiem un dziesmām ir tikušas neskaitāmas pašmāju grupas. 

Kopumā Gada balvā piedalījās 95 grupas no kurām piecus finālistus katrā nominācijā noteica klausītāju balsojums. Uzvarētāji četrās no nominācijām tika noteikti, summējot pieaicinātas žūrijas pārstāvju balsojumu, ko veidoja Dambis no grupas “Inokentijs Mārpls”, Edgars Āboliņš, Jānis Jansons, Deniss Denisenko un Uldis Rudaks. 

Lasi vēl

Komentāri

Gada albums, galīgi nē..
Gada albums, tik ļoti jā..
sviests...
Gada albums, haha, žūrijai laikam lācis uz ausīm sēž, drausmas!
Nopietni, Manta ir arī reāla grupa? :D likās, ka parodiju grupa, bet nu gada albums viņiem točna nav, laikam labi izvēlēta žūrija :)))
Oi Alternative.lv, nu gan jūs garām aizšāvāt ar gada albumu.
@KrisjaLV 07.02.2015. 16:06
Gada Albums par visiem 100 !!! vai tā nāve jūras malā.. Apsveicu !
komentāros vieni metaļoļiki novākušies : )
Laikam jāpiekrīt iepriekšējiem komentāriem, diezgan vāji izvēlēts gada albums, man laikam pat kauns būtu teikt kādam - "Lūk, gada albums!", diezgan apkaunojoša mūzika. Bet laikam par gaumi jau nestrīdas!
Tai alternatīvo stilu klāstā vienmēr kāds paliks arī objektīvi nenovērtēts, bet nu Mantai albums tiešām ir lielisks kā materiāla, tā ieraksta ziņā. Pelnīti
@ Daini, tu laikam neesi paklausījies Green Novice vai Audrey Fall, ja tu vari atļauties teikt, ka tas albums ir tiešām "lielisks". Green Novice ir riktīgi kvalitatīvs un nostrādāts albums ar savu stilu un sajūtam. Pats pazīstu dažus no viņiem, super talantīgi puiši! Audrey Fall atkal cik saprotu ir populārākais albums ārzemēs, kas no Latvijas alternatīvās skatuves jebkad nācis, tas arī ļoti daudz ko izsaka par viņu kvalitāti, mūziku u.tml. Taču Manta ir šlāgerpavasaris 1990 materiāls, nevis alternative.lv gada albums, viņš pat stilistiski te neiederas. Vairāk neapmeklēšu alternative pasākumus, fail.
Pizdec, pirmo reizi ir tā, ka ir kauns par gada albumu
tāda mūzika, par kuru visi rātni un piekrītoši māj ar galvu nemaz nav alternatīva, tāpēc šeit lasāmie komentāri vēlreiz astiprina Mantas pelnīto uzvaru. Tad kad komentāru autori paši izaugs līdz Mantas saprašanas līmenim Šubrovskis jau sen darīs atkal ko savādāku un interesantāku un šie paši komentētāji varēs atkal neizpratnē blisināt acis un kaunēties.
Ainārs Mielavs jau sen izdarīja to ko Manta tikai tagad dara..
An. Ļoti labs piemērs. Mielavs arī ar rokmūziku izdarīja to ko pāris gadus vēlāk Skyforger ar metālu. Tika arī pamatīgi spēlēts MTV. Nu par standartu un normu baltu roks un metāls ir kļuvis 20 gadus vēlāk.
Darrva............
mm.. nu tu te izpirdi vērtības - 'novice', 'aufall'.. Tak, atstojs! Labi, virpināt satrenējušies, bet pievienotās vērtības, nekādas. Nav tur klausāma dzirksts, kas pašķiļ apvārsņus. Kupretī - Manta - savā prastumā ir teju ģeniāla
tieshi taa ar prastumu nelielaas :D
Nu es svārstījos starp Audrey fall un Manta. Manta šķita galvas tiesu labāka. Bet tā kā neesmu pirkusi nevienu no albumiem, tad laikam neviens nav gada albuma vērts.
Labi ka Nelaiķa Pavadonim pagājušogad neiznāca albums, būtu paņēmis visas figūriņas un visu klausītāju dvēseles.
Njā, Latvijā cilvēki klausās drausmīgu mūziku, ja kas tāds kā Manta var tikt novērtēts kā gada albums, briesmīgi un sekli cilvēciņi.
Imka, ja tu uzskati, ka Mantai ir "dzirksts, kas pašķiļ apvāršņus" tad tev iespējams pie psihologa jāpārbaudās, jo kaut kas točna nav kārtībā :))
sirmais gulbis 08.02.2015. 21:05
Manta ir patiesi alternatīva. Pārējie žanra tradīcijās gana labi, bet atgremo klišejas.
Labdien psihologa kungs? Es pie Jums šeit pirmo reizi. Es noklausījos Mantas albumu, un man viņš šķiet kā pilntiesīgs turpinājums Menueta un Dzelteno pastnieku iesāktajām latviski domājošā roka tradīcijām savienojumā ar Šubrovska neatdarināmo piegājienu dziesmu tekstiem un formām. Man šis Baušķenieka analogajā lenšu studijā ierakstītais albums šķiet kā tilts starp padomju laika izglītotu roku un Latvijas rokmūzikas šodienu, kā pierādījums, ka arī bez visām padomju atlasēm un skatēm, bez noteikumiem, ka rokmūzikā atļauts iesaistīties tikai konservatoriju pabeigušiem mūziķiem un milzīgas cenzūras pret dziesmu tekstiem, kuros tieši par spīti bija prasmīgi jāieslēpj patiesais vēstījums, arī šodienas apstākļos tomēr ir iespējams un kāds ir gatavs radīt populāru mūziku, kas tomēr sevi dziļi apzinās un liek tās klausītājiem domāt. Man Manta ir kā "dzirksts, kas pašķiļ apvāršņus". Vai Jūs varētu mani pārbaudīt, kas man tieši kaiš, un padarīt tādu kā visi tie normālie, kam Manta ne pārāk?
Jā,jā! Pie psihologa jādodas visiem Mantas faniem. Protams, ka tādai 'alternatīvai' popmūzikai būs lielāks atbalsts kā 'apvārsni pašķiļošiem' Audrey Fall. Bet, pabesīja Green Novice piesaukums..
Šo visu lasot smiekli nāk, protams, ka vienmēr būs daži indivīdi kuri jebkuru sūdu aizstāvēs. Līdzīgi kā "Kumosiņa" fani cenšas atrast dziesmās jēgu un skanīgumu. Amatierisku nespēju radīt neko gaumīgu vai interesantu nodēvēt par orģinālu un "ģeniāli prastu". Ja jūsu prāt dziesmu teksti ir skanīgi, atvainojos, palasiet literatūru, kaut vai to pašu Ziedoni. Ja jūsu prāt dziesmas ir skanīgas, nebijušas u.tml., nu atvainojos, noveliet to lāci no ausīm un apskatieties Latvijas mūzikas vēsturi, viss tas sen jau ir bijis, diezgan elementārs copy/paste. Bet vienmēr būs nezinīši kas to uzskatīs par ko jaunu, nebijušu un orģinālu. Un ja Manta ir "patiesi alternatīvs" tad sorry, tad arī country mūzika būs patiesi alternatīva, ja tiks ielikta šajā žanrā/sadaļā, pievienosim vēl kādu dubstep klāt tam country, vispār kas nedzirdēts - Gada albums garantēts. Atvainojos, viedokļi var būs visiem un atšķirīgas patikas/vēlmes, tas viss ir normāli. Bet ko tādu nosaukt par orģinālu/interesantu/radošu/u.tml. ir kauns un negods Jums pašiem, jo diezgan skaidri paradiet: "Sorry, es neko nejēdzu no mūzikas un tās vēstures." Kārtējā reize, ka cementu pārdevējiem un citiem zvēriem nevajadzētu vērtēt mūziku, kur nu vēl censties to argumentēt. Lai jauka diena.
Vienmēr aizmirstu zelta likumu-nekad nelasīt komentāru sadaļu. Ļoti priecājos par Mantu. Oriģināls skanējums,augstas kvalitātes mūzika, brīnišķīgs ieraksts.Ļaudis,kuri reāli ir pelnījuši balvu,jo naski priecē ļaudis ar koncertiem,jaunām dziesmām un video kopš 2012.gada, turklāt absolūti lieliski cilvēki bez neviena iedomības procenta organismā. Nemaz nerunājot par daudzšķautnainajiem dziesmu vārdiem,un dažādo dzeju,kas tiek celta gaismā. Tīrā bauda tiem,kas kaut ko lasījuši un spēj ieskatīties lietās nedaudz dziļāk,nekā pierasts.Protams,ir ļoti diskutējams jēdziens par to,vai šī mūzika klasificējama kā piederīga alternatīvajam žanram. Jebkurā gadījumā,zāģēšana arī ir jauka. Bet balvas Manta tiešām ir pelnījusi par šo albumu. Varbūt ne šo balvu, bet kādu citu noteikti.
Turklāt,vai ir kāds nolikums,kas precīzi pasacītu priekšā konkrētu kritērijus,kādiem jāpiemīt uzvarētājam? (Atsauce uz žūrijas amatierismu,mēģinu izprast).
Katram ir savs viedoklis,tā ir un būs.Bet tik skumji allaž paliek,lasot tik daudz melu un falšu apgalvojumu. Psihologs arī ar negatīvu nokrāsu nez kādēļ pieminēts.Šķiet gan,ka autors ir vēlējies ieteikt psihoterapiju,bet tam nav nozīmes..citur pieminēta parodija,neskaidru iemeslu dēļ...ehh....Pasaule būtu daiļāka vieta,ja ļaudis nelietotu vārdus,kurus neizprot un nerunātu par to,ko nezina. Bet laikam jau nav vērts pat sapņot šādus utopiskus sapņus.
O bļin - experts reins uzradies! Ta kāda pipara pēc tu te vēsturi piesauc, kopīpeists tāds! Skaidrs,ka viss jau ir bijis un dzirdēts tūkstoš veidos. Nekādas jaunas galaktikas muzīkā atklāt vairs nespīd. Bet Manta sakopīpeisto to vēsturi tā, ka dabū gada albumu. Tur ir Šubrovska ppieredze+dievilādzirksts apakšā
"Rein" nau pārāk gudrs, katram sava gaume... Besī vispār, ka te vissulaiku bērnudārza strīdi...
Rein'im ir taisnība. Tā manta toč nav nekādas balvas pelnījusi, sorry. Saprotu, ka kādam varētu patikt, bet nu nav tur nekā īpaša, galīgi nav. Ja salīdzina ar to pašu AF albumu, tad tai Mantai gandrīz nekādas vērtības nav... Reāli uz lētām popsas fīčām balstīta mūzika. Vismaz liekas, jo vairāk par pāris dziesmām nevaru sevi piespiest. Šis gan ir mans subjektīvais viedoklis, bet nu šoreiz liekas, ka varētu nebūt tālu no objektīvās patiesības...
Viedoklis no malas 09.02.2015. 15:02
Interesanti, vai Mantas nosodītāji ir noklausījušies vairāk par vienu dziesmu un iedziļinājušies tajā albūmā?
Manuprāt, tas ir labi nostrādāts no mākslinieciskās puses un dziesmās ir ielikta informācija, kuru daži nevar vai nevēlas izprast... Alternative.lv ar nominantu nav kļūdījušies :)
Malači, Manta!
Prokrators 09.02.2015. 19:04
Jūs vēl apšaubāt Rudaka un Dambja izvēli gada albumā? Šie cilvēki ir burtiski izdzīvojuši cauri Latvijas alternatīvajai andergraunda mūzikas scēnai, domājiet, ka viņi nezin, kas ir vērtība un kas nav? Audrey Fall, bez šaubām, ir padevies varen labi klausāms albums, bet, come on, Mantu nosaukt par seklu un bezvērtīgu, tas ir pilnīgs tvneta komentāru līmenis. Un visi, kas te sarakastījuši kaut kādus mēslus, apzinās, ka balva iedota godam, tikai nespēj to atzīt. Ja nepatīk mūzika, labāk paturi pirkstus pie sevis, lai nesanāk sarakstīt aplamības. Nu un, ka neuzvarēja Tava mīļākā grupa. Tas nenozīmē, ka pārējais cits ir sūds.
NilTalons 09.02.2015. 20:37
Vārna vārnai astē knāba, vārna vārnai acī knāba.
Tas attiecināms arī uz Metālistu Gada Balvu, visticamāk, arī Zelta Pisuāra ceremonijā nebūs pārsteigumu. Kurni vien, kamēr gurni.
Parakos cauri pirmajam balsojumam piedāvātajos vārdos - tur ar ir labas grupas, pagrūti būtu objektīvi ievērtēt arī fināla piecinieku.
Varbūt, visām grupām vajag uzvelt pa sniegavīram un pasniegt burkānu, ar tekstu visiem - Jūs jau paši zinat, kuri ir tie labākie, ar garāko burkānu.
Personīgi man lieks, ka ne jau tajā balvā, kas nedēļu rotē, bet pēc tam stāv plauktā ir spēks. Spēks ir tajā kustībā un procesā.
Audrijs savu atzinības balwu jau ir saņēmis pozitīvajos vārdos no visām malām, Mantas spiedzošie fani to izpauž koncertos. Bet vai Manta, Wagars vai Darrva tagad būs labāka vai sliktāka, ka tā tika pie balwas, tas ieraksts skanēs apzeltītāk-manā atskaņotājā droši vien, ka nē.
Tas, ka kāds Rudaks vai Dambis ir 'izdzīvojušies cauri Latvijas alternatīvajai andergraunda mūzikas scēnai' nenozīmē, ka viņu viedoklis ir objektīvāks par kāda cita viedokli...
Un Prokrator, jā, tev taisnība - ja neuzvarēja Tava mīļākā grupa, tas nenozīmē, ka pārējais cits ir sūds, bet tas, ka kāda grupa ir uzvarējusi, tas automātiski nepadara to par labāko. Un tas, ko Tu, es vai kāds cits pasaka, ir tikai viedoklis. Teiksim, es nesaprotu, kādu, kurš Mantu novērtē augstāk par AF, jo manām ausīm otrā ir stipri pārāka par pirmo, neskatoties uz to, ka varbūt Mantai ir kāds nenormāls mesidžs, bet es personīgi to mesidžu nesaklausīšu, jo mūzikāli tā grupa ir man ir pilnīgs un meh...
Lai nu kā, cilvēki, kam patīk uzvarētaji, priecāsies par tiem, bet tie, kam nepatīk izteiks savu viedokli...
tak cik var kasīties, katram cepi sava štelle, tas arī viss.
Linards Putinam 09.02.2015. 22:10
Āmen
Pajāt.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.