ZIŅAS

Sadalītas Alternative.lv Gada balvas

Alternative.lv 13.02.2016. 02:30
Ceturto gadu pēc kārtas notika "Alternative.lv Gada balva", kad svinīgā ceremonijā klubā "Pūce, Klubs Naktī" tika apbalvotas aktīvākās pašmāju alternatīvās mūzikas apvienības.

Balvu par 2015. gada labāko albumu saņēma grupa "TESA" un ieraksts "G H O S T", savukārt grupa "Zāle" tika atzīta par gada jauno grupu. Video nominācijā uzvarēja "Inokentijs Mārpls" ar klipu dziesmai "Brīvību Latvijai", bet klausītāju balsojumā "Zelta bumbieri" saņēma Cēsu skatuves veterāns "Zaķis".

Jaunizveidotajā kategorijā "Gada labākā uzstāšanās", kurā uzvarētāju noteica skatītāju balsojums, "Gada labākā uzstāšanās" balvu saņēma grupa “Skyforger" par albuma "Senprūsija" prezentācijas koncertu "Sapņu Fabrikā", savukārt portāla "Alternative.lv" pārstāvji par īpašiem nopelniem alternatīvas mūzikas skatuves attīstībā apbalvojama koncertaģentūru "Circle Pit Shows". Mūzikas veikala "Randoms" īpašo balvu par labāko albuma vāciņu saņēma apvienība "7 Dēli".

Žūriju veidoja mūzikas žurnālists Uldis Rudaks, klubu "Nabaklab" un "Fontaine Palace" menedžeris Edgars Āboliņš, kroga "Aptieka" īpašnieks Kristaps Krēsliņš, kluba "Melnā Piektdiena" pārstāvis Deniss Denisenko, kluba "Depo" īpašnieks Guntis Vanags, mūzikas veikala "Randoms" vadītājs Jānis Jansons, kā arī portāla alternative.lv pārstāvji.

Svinīgā apbalvošanas ceremonija ar veikalu tīkla "Spirits & Wine" atbalstu notika Vecrīgas klubā "Pūce, Klubs Naktī", agrākajās "Pulkvedim Neviens Neraksta" telpās. Šogad īpašs uzsvars tika likts uz balvu pasniegšanas svinīgo daļu un ar īpašiem akustiskajiem priekšnesumiem uzstājās grupas "S.I.L.S.", "Laika Suns", "Laime Pilnīga", kā arī jaunā apvienība "Ādažu Shipsi" un Latvijas ska-punk pionieri "All Day Long".

Foto: Anete Šulca (F64)

Lasi vēl

Komentāri

Skyforger,protams koncis bij izcils,bet manuprāt daudz emocionāli piepildītāks bij Huskvarn pēdējā uzstāšanās MP. Jo tā bija PĒDĒJĀ! Un tādēļ bija tik unikāla! Bet Skyforger bija, ir un būs.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.