ZIŅAS

Rīgā uzstāsies folkmetālisti no Argentīnas, Krievijas un Lietuvas

Melnā piektdiena 21.09.2016. 11:16
30. septembrī klubā "Melnā piektdiena" viesosies folkmetāla grupa "Skiltron" no Argentīnas, kā arī apvienība "Kalevala" no Krievijas, "folk rock" spēlējošie "Ūkanose" no Lietuvas un pašmāju kolektīvs "Velnezers".

Grupa „Skiltorn”  izveidota 2004. gadā Buenosairesā, Argentīnā. Rīgas koncertā grupa prezentēs savu ceturto albumu „Legacy of Blood”, kas tieši 30. septembrī iznāk vācu ierakstu kompānijas „Trollzorn Records” paspārnē. Savā mūzikā „Skiltorn” veiksmīgi kombinē „power metal” asumu ar ķeltu mūzikas melodiku, izmantojot dūdas gan ierakstos, gan uz skatuves. Grupas interese par ķeltu kultūru ir skaidrojama ar to, ka mūziķu senči ir cēlušies no Eiropas.

 

Līdz 2012. gadam kolektīvs koncertēja tikai Dienvidamerikas teritorijā. Šajā gadā „Skiltron” pirmo reizi parādījās Eiropā ar tūri Lielbritānijā kopā ar bijušo „Sabbat” un „Skyclad” dalībnieku Martin Walkyier, kā viesu vokālistu. No šī brīža grupa nepartraukti uzstājas Eiropā piedaloties gan tūrēs, gan festivālos, lielākie no kuriem ir „Wacken Open Air” (Vācija), „Headbangers Open Air” (Vācija), „Bloodstock” (Anglija).

Kā īpašie pasākuma viesi Latvijā atgriežas Krievijas „folk-metal” grupa „Kalevala”. Grupa jau viesojās Rīgā šī gada pavasarī.
Grupas nosaukums ir cēlies no somu nacionālā eposa. Nosaukums tika izvēlēts, ņemot vērā grupas vokālistes somu saknes. Papildus tam paši muzikanti ietekmējas no somu un sāmu tautas mūzikas un somugru leģendām. Aizraujošs, dziļš un emocionāls sievietes vokāls apvienojumā ar izsmalcinātām un melodiskām ģitāras partijām un dažādiem tautas instrumentiem fonā ir grupas „Kalevala” mūzikas formula.
Grupa „Kalevala” pastāv kopš 2007. gada un uz doto brīdi droši var saukties par vieniem no Krievijas „folk-metal” skatuves līderiem.Īpašo viesu statusā koncertā piedalīsies arī folk roku spēlējošie „Ūkanose” no Lietuvas. Kolektīvs jau ir zināms Latvijā ar savu dalību „Zobens un Lemess” festivālā 2015. gadā. Koncertā mūsu kaimiņi prezentēs savu jauno albumu, kas dienas gaismu iraudzīs jau šajā rudenī.  

Pasākumu iesildīs pašmāju apvienība „Velnezers”.

Klubs „Melnā piektdiena” atrodas Brīvības ielā 193c, biļetes pieejamas interneta vietnē www.ticketshop.lv sākot no 10 eiro. Koncerta dienā biļetes būs pieejamās kluba kasē par lielāku cenu.

Koncertu rīko biedrība „Kumos”.

Koncerta sākums: 20:00
Ieeja klubā no 19:00

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.