ZIŅAS

Rīgā uzstāsies black metāla pamatlicēji Mayhem

Melnā Piektdiena 26.09.2017. 08:45
22. oktobrī klubā Melnā Piektdiena otro reizi uzstāsies norvēģu “otrā viļņa” blekmetāla apvienība "Mayhem".

Mayhem (The True Mayhem) ir 1984. gadā izveidota blekmetāla mūzikas grupa no Norvēģijas. Grupas nosaukums ir cēlies no Venom dziesmas Mayhem with Mercy. Grupa ir plaši pazīstama dēļ tās saistības ar slepkavībām, pašnāvībām  un citiem vardarbības aktiem tās darbības sākumā.

Citas tolaik tikko radušās Norvēģijas grupas uzskatīja, ka pirms nepilniem 1000 gadiem vikingu sabiedrības vidū ienestā kristietība iznīcinājusi senās kultūras mantojumu. Tāpēc blekmetālisti aizsāka jaunu tradīciju: gatavojoties jauna ieraksta izdošanai, viņi nodedzināja kādu baznīcu (pavisam tika iznīcināti 17 dievnami) un kūpošo drupu bildi pēc tam lika uz plates un diska vāka. Mayhem nebija iznēmums. Šādus albumus neviena ierakstu izdevniecība, protams, izlaist negribēja: Mayhem ģitāristam - Eironimusam nācās nodibināt savējo - «Deathlike Silence», kuras ieraksti tagad ir kolekcionējams retums.

Tā kā šādā grupā pat visekstrēmākie mūziķi vairs īsti negribēja spēlēt, Eironimusam nācās iesaistīt dziedātāju Attilu Csiharu no Ungārijas kolektīva Tormentor, bet par sesijmūziķi pieaicināt visu instrumentu pratēju - norvēģi Vargu Vikernesu (Burzum). 1993.gada 10. augustā Vikerness ar 23 naža dūrieniem mugurā, kaklā un galvā noslepkavoja Eironimusu. Vikernesam par slepkavību un iepriekšējām baznīcu dedzināšanu epizodēm piesprieda maksimālo iespējamo sodu - 21 gadu cietumā, no kurienes viņš turpināja izdot mūziku zem Burzum vārda, līdz tika atbrīvots pirms termiņa 2009. gadā.

Rīgā Mayhem izpildis savu, laikām, zināmu un no mūzikas puses klasisku albumu  - “De Mysteriis Dom Sathanas”. Zināms fakts, ka lai sagādātu vāka bildi albumam “De Mysteriis Dom Sathanas”, Eironimuss ar Vikernesu palēnām savāca pusotru centneru sprāgstvielu un plānoja uzspert gaisā Nīdārosas katedrāli. Bet tas nebija istenots.

Biļetes iespējams iegadāties vietnē www.ticketshop.lv.

Koncerta sākums plkst. 20.00, klubs atvērts no plkst. 19.00.

Lasi vēl

Komentāri

Regnārs Breikšs 28.09.2017. 15:27
Neviena vārda par supportējošo grupu Dragged Into Sunlight...esmu vīlies.
Raimonds Romanovs 05.10.2017. 12:14
Jūs ar šiem stāstiem veidojat nepatiesu bildi par Burzum un black metal vēsturi kā tādu.... Tik daudz bullshit šajā īsajā aprakstā.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.