ZIŅAS

Rīgā uzstāsies ASV «thrash» metāla pamatlicēji Overkill

Valdis Bērzvads 30.11.2012. 18:26
Atzīmējot trešdaļu gadsimta uz skatuves, ASV «thrash» metāla pionieri Overkill dosies jaunā pasaules tūrē, 23. aprīlī piestājot arī Rīgā.

Overkill pirmos «thrash» rifus sarakstīja un spēlēja jau 1980. gadā — tātad gadu pirms tam, kad tika dibinātas tās grupas, kas padarīja slavenu šo žanru plašās masās: Metallica, Slayer un Anthrax. Kopš tā laika Overkill kodolu veido abi galvenie dziesmu autori — vokālists Bobijs «Blitz» Ellsvorts un basists D.D. Verni, ar kuriem šobrīd spēlē ģitāristi Deivs Linsks un Dereks «Galvaskauss» Tailers, kā arī bundzinieks Rons Lipnickis. Grupas vizuālais tēls ir pazīstams ar simbolu — sikspārņa spārniem apveltītu galvaskausu ar zaļām acīm, kurš tiek dēvēts vienkārši par «Čali» («Chaly»).

Overkill līdz šim brīdim ir izlaiduši 16 studijas albumus, divus koncertalbumus un kaverversiju kolekciju. Komerciālo veiksmi Overkill sasniedza jau astoņdesmito gadu otrajā pusē un deviņdesmito sākumā — visā pasaulē pārdoti vismaz 23 miljoni Overkill ierakstu, ierindojot to komerciāli veiksmīgāko smago grupu vidū. Taču tieši pēdējos gados Overkill ir savas karjeras virsotnē — jaunākais albums «The Electric Age», kurš tika izlaists 2012. gada martā, ir sasniedzis visu laiku labāko rādītāju ASV «Billboard» albumu topa divsimtniekā (77. vieta). Klausītāju vidū veiksmīgi un kritiķu novērtēti bijuši arī iepriekšējie albumi «Ironbound» (2010.), «Immortal15» (2007.) un «ReliXIV» (2005.). Karjeras laikā Overkill ir nomainījuši teju vai visas smagajā mūzikā nozīmīgās izdevniecības, pašlaik apstājoties pie «Nuclear Blast».

Šī būs jau trešā reize, kad Overkill spēlēs Rīgā — 2000. gadā viņi to darīja kopā ar kanādiešu «thrash» meistariem «Annihilator» un 2008. gadā ar vietējiem iesildītājiem «Huskvarn».

Arī šoreiz koncerts notiks «Melnajā Piektdienā», biļetes nonāks iepriekšpārdošanā «Biļešu Paradīzē» no 1. decembra. To skaits būs ierobežots līdz ar kluba ietilpību, sākotnējā cena — 12 lati.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.