ZIŅAS

Rīgā notiks trešais rokmūzikas festivāls „PROGUARY 2014”

Proguary 17.12.2014. 14:09
27. decembrī klubā Melnā Piektdiena notiks trešais progresīvās rokmūzikas festivāls „PROGUARY 2014”.

Pirmais festivāls „PROGUARY” notika 2005. gadā „Imantas Kultūras namā” un tajā uzstājās 6 muzikālās apvienības. Nākamais festivāls notika pēc gada, bet pēc tam iestājās pārtraukums. 27. decembrī kvalitatīvas rokmūzikas cienītāji varēs izbaudīt dzīvo skaņu un neaizmirstamu festivāla atmosfēru, kurā uzstāsies vairāki talantīgi mūziķi.

Pasākumā piedalīsies 5 mūzikas kolektīvi no Latvijas:

Lost Poetry. Savā ziņā unikāls projekts, kurā ir apvienoti vairāki mūzikas virzieni: neoklasika, gotiskais un progresīvais metāls. Grupas līderi ir Andrejs un Ilona Šnitki, kuriem ir izdevies definēt savu stilu, ko varētu nosaukt par mūzikla metālu.

Theatrum. Par projekta pamatu kļuva ideja apvienot metālmūziku ar operiskām iezīmēm, kopēju sižeta līniju un progresīvā metāla mūziku. Pēc vairākām grupas sastāva maiņām laika posmā no 2011. līdz 2014. gadam, grupas dalībnieki nolēma sevi muzikālā ziņā neierobežot, un nebaidīties eksperimentēt ar vēl nedzirdētām skaņām, vietām pietuvojoties avangarda žanram.

Wake Up. Visjaunākais, bet droši vien arī ambiciozākais no pasākuma dalībniekiem. Oriģināls blūza, hard roka un rock`n`roll savienojums, izpildīts trio sastavā. Viņu muzikālais materiāls pārnes klausītāju 70-tajos gados, rokmūzikas attīstības un milzīgu festivālu (tādu, kā leģendārais „Woodstock”) laikā un atmosfērā.

Flying Fish. Šī uzstāšanās jaunajai grupai būs pirmā. Tās sastāvā darbojas viens no festivāla organizatoriem, Dmitrijs Rumjancevs. Kolektīvs sastāv no uzticīgiem žanra mīļotājiem un cenšas ar visiem spēkiem apvienot savā daiļradē art-roka, progresīvā roka un metāla kanonus. Grupas repertuārā ietilpst ne tikai pašsacerētas kompozīcijas, bet arī kaverversijas no tādām grupām kā: Genesis, Camel, King Crimson, Gentle Giant u.c.

Catherine Band. Kolektīvs, kurš sāka spēlēt kā izklaides pop-grupa, bet vēlāk pārslēdzās uz progresīvo roku. Grupa pagājušajā gadā izlaida debijas albumu „Across the line”, kas sastāv no pašsacerētām kompozīcijām un grupas Camel dziesmas "The white rider" kaverversijas.


„Pasākuma mērķis – pievērst uzmanību jaunajiem kolektīviem, kuri darbojas šajā žanrā, neskatoties uz to, ka šī virziena pacēlums notika iepriekšējā gadsimta 60-70-os gados. Mēs esam pārliecināti, ka mums izdosies piesaistīt jaunu auditoriju kvalitatīvam un tehniski sarežģītam izpildījumam, kas apvieno sevī profesionālu instrumenta pārvaldi un kreatīvu, teatrālu uzstāšanos uz skatuves”, - pastāstīja viens no festivāla organizatoriem, Dmitrijs Rumjancevs.

Ņemot vērā, ka mini–festivāls notiks svētku priekšvakarā, tajā būs ne tikai grupu uzstāšanās, bet arī konkursi, izlozes no vadītājiem un personīgais „progresīvais” Salavecis.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.