ZIŅAS

Rīgā koncertēs vācu smagā metāla leģenda «U.D.O.».

Valdis Bērzvads 05.06.2013. 19:31
Šoruden 4. oktobrī Rīgā, klubā «Melnā Piektdiena», spēlēs vācu smagā metāla meistari «U.D.O.», kuri šīgada tūrē popularizē savu tikko iznākušo jauno albumu «Steelhammer».

«U.D.O.» kā atsevišķu kolektīvu 1987. gadā nodibināja dziedātājs Udo Dirkšneiders pēc aiziešanas no smagās mūzikas patriarhiem «Accept», paņemot līdzi krietnu daļu fanu. Atšķirībā no «Accept» Dirkšneidera soloprojekts, drīz vien pāraudzis pilnvērtīgā grupā, nekad nav nodarbojies ne ar kādiem radošajiem meklējumiem vai eksperimentēšanu — vienmēr tas ir bijis klasisks, tipisks teitoņu smagais metāls. Grupa ir bijusi ārkārtīgi ražīga gan albumu izlaišanā, gan koncertēšanā, izņemot vienīgi piecus gadus deviņdesmito sākumā, kad Dirkšneiders uz laiku atgriezās pie mikrofona «Accept» rindās. 

Laika gaitā caur «U.D.O.» rindām izgājuši gandrīz divdesmit dažādi mūziķi — pašreizējais sastāvs veidojas no Udo Dirkšneidera, ģitāristiem Andreja Smirnova un Kasperi Heikkinena, basista/fona vokālista Fitija Vīnholda un bundzinieka Frančesko Jovino. «U.D.O.» grupas sastāvs ir pierādījis sevi kā muzikāli pat aktīvāku nekā «Accept» — pavisam «U.D.O.» ir izlaiduši 14 studijas albumus, četrus koncertalbumus un tikpat EP, trīs kompilācijas un četrus DVD (tātad vidēji katru gadu pa oficiālam ierakstam). 

Jaunākais albums «Steelhammer» iznāca šī gada 24. maijā vienā no galvenajām vācu smagās/ekstrēmās mūzikas izdevniecībām — «AFM Records». Taču sagaidāms, ka Rīgas koncertā uzsvars nebūs tikai uz jaunā albuma dziesmām vai iepriekšējiem «U.D.O.» gabaliem — grupa bieži spēlē arī tās vecās «Accept» dziesmas, kuru sarakstīšanā savulaik piedalījies Dirkšneiders. Tātad skanēs arī daudzas no klasikas pērlēm — «Metal Heart», «Balls to the Wall», «Fast as a Shark», «Restless and Wild» u.c.  

Biļetes iepriekšpārdošanā no 7. jūnija ”Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā.

Pirmās 100 biļetes maksās Ls 12, pēc tam dārgāk.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.