ZIŅAS

Rīgā koncertēs Thisquietarmy no Kanādas

SKYR 17.03.2014. 10:58
9. maijā Kaņepes Kultūras centrā koncertu sniegs tumšās un smagnējās ģitārmūzikas mākslinieks “Thisquietarmy” no Kanādas.

Atceroties iepriekšējos mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālus “Zemlika” Durbē, nesen tika pieteikta koncertu sērija “Zemlika atgādina”. Proti, savulaik festivālā uzstājušos mūziķu un kolektīvu atgriešanās Latvijā. Pēc itāļu tumsnējā avangarda apvienības “Father Murphy” koncerta maija mēnesī Rīgā sekos šis – smagnēju ģitārmūzikas ainavu arhitekta, kanādieša “Thisquietarmy” koncerts Kaņepes Kutūras centrā.

“Thisquietarmy” ir mākslinieka Ērika Kvaha (Eric Quach) solo projekts. Jau kopš 2005. gada zem šī segvārda viņš cenšas atklāt arvien jaunus plašumus ģitāru, ambient un drone mūzikas pasaulē. Ērikam raksturīgi savā daiļradē iekļaut dažādu citu žanru ritmiskos zīmējumus un tekstūras – kaut ko no post punk, drusciņ no shoegaze, kraut rock un post rock, un brīžiem pat ļoti pamatīgas black un doom metal devas. Līdzīgi saviem domubiedriem, tautiešiem un radošajiem partneriem – Eidenam Beikeram (Aidan Baker)/ duetam “Nadja”, arī “Thisquietarmy” izdoto ierakstu daudzums mērāms vairākos desmitos, bet nospēlēto koncertu skaits – simtos.

Gan pēdējo viņa pilnasinīgo albumu “Hex Mountains”, gan vairākus iepriekšējos ierakstus izdevusi cienījamā vācu neatkarīgā mūzikas izdevniecība “Denovali Records”. Iespaidojies no māksliniekiem, ar kuriem gadu gaitā “Thisquietarmy” sadarbojies gan studijā, gan dalījis skatuvi koncertos (“Year Of No Light”, “Om”, “Russian Circles” u. c.), “Hex Mountains” dzirdami vairāki viesmūziķi. Līdz ar to albumā saklausāmi dzīvo bungu dārdi, biezs un dūmakains bass un “raganīgi” ķērcieni, kam visam cauri joprojām vijas “Thisquietarmy” raksturīgie skaņu pavedieni.

Pirms diviem gadiem koncerts Durbē bija “Thisquietarmy” pirmā viesošanās Baltijā. Tagad, 2014. gada 9. maijā, gaidāma viņa atgriešanās.

Biļetes uz koncertu 9. maijā Kaņepes Kultūras centrā Rīgā nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā – www.bezrindas.lv. Šobrīd to cena ir 6 eiro, bet, tuvojoties koncertam, tās kļūs dārgākas. Ņemot vērā koncerta norises vietas ietilpību, pārdošanā stingri ierobežots skaits biļešu.

“Thisquietarmy” koncerts Rīgā ir trešais no vairākiem pasākumiem sērijā “Zemlika atgādina”.

Lasi vēl

Komentāri

Šitais labs smacētajs! Vienīgi žēl, ka LV šādu skaņu cienītāju pulciņš ļoti paplāns

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.