ZIŅAS

Rīgā koncertēs Static-X un Dope

Palladium 29.04.2020. 10:16
4. decembrī koncertzālē „Palladium” uzstāsies industriālā/nu-metal grupa "Static-X" un viņu kolēģi no Čikāgas "Dope".

“Static-X” tika izveidota 1994. gadā, kopā satiekoties Veinam Statikam un Kenam Džejam. Lai grupu noformētu pilnībā mūziķi devās uz Losandželosu. Tur viņiem pievienojās Tonijs Kamposs un Koiči Fukuda. 1998. gadā grupa noslēdza līgumu ar Warner Bros Records. 1999. gadā tika izlaists viņu debijas albums "Wisconsin Death Trip", kas Amerikā ieguva platīna statusu. 2010. gads grupai bija kritisks. Tonijs Kamposs pameta grupu, un "Static-X" muzikālā nākotne bija zem jautājuma zīmes. Veins Statiks sāka solokarjeru un pat izdeva debijas albumu. 2014. gada 1. novembrī Veins Statics devās aizsaulē. Nāves iemesls bija trankvilizatoru pārdozēšana. Fukuda un Kamposs paziņoja par "Static-X" darbības izbeigšanu. Bet tagad viss atsācies!

Savas karjeras laikā grupa ir izlaidusi sešus studijas albumus. Viņu ceļš nav bijis viegls, komandā bija pastāvīgi strīdi un konflikti. Tikai divas dienas pirms trešā albuma ierakstīšanas grupu pamet tas līdzdibinātājs, bundzinieks, Kens Džejs. Iemesls - viņš bija neapmierināts ar jauno materiālu. Mūziķi ierakstīja "Static-X" kopā ar Džošu Frīzu no amerikāņu rokgrupas “A Perfect Circle”. Grupas albums “Shadow Zone” tika izlaists 2003. gadā, un tas izrādījās melodiskāks nekā būtu gaidīts. Tieši šīs disks pazīstams ar grupas hitiem, kā kompozīcija "The Only". Tomēr neveiksmes turpināja vajāt grupu. Ceturtā albuma "Start a War" ierakstīšanas laikā "Static-X" ģitāristam Trippam Eizenam tika izvirzīta apsūdzība par 14 gadus vecas meitenes nolaupīšanu un izvarošanu (viņš vēlāk atzina savu vainu). 2003 gadā Koiči Fukuda atgriežas "Static-X". 2018. gadā Tonijs Kampos pēkšņi paziņoja, ka atjaunos grupu sākotnējā sastāvā: Koiči Fukuda - ģitāra un Kens Džejs - bungas. 2019. gadā grupa devās jubilejas turnejā, un 2020. gadā pasauli ieraudzīja albums ar iepriekš neizdotām dziesmām, kuras bija ierakstītas kopā ar Veinu.Latvijas faniem mūziķi ir sagatavojuši īpašu programmu un sola izpildīt savus slavenākos hitus. Basģitārists Tonijs Kampos par tūri: „Mērķis ir būt labākiem kā jebkad kopš 1999. gada un ceram to izdarīt cik labi vien varam, un atskaņot klasiskās „Static-X” dziesmas koncertā”.

Biļetes pieejamas no 30.aprīļa plkst. 10:00 vietnē ticketshop.lv.
Pirmās biļetes būs pieejamas par īpaši izdevīgu cenu.

Lasi vēl

Komentāri

what? nemaz nezināju, ka viņi vēl pastāv. bet bez Wayne Static tas noteikti vairs nav tas. :(

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.