ZIŅAS

Rīgā koncertēs somu grupa Kypck

Melnā Piektdiena 20.01.2015. 16:03
4.aprīlī klubā „Melnā Piektdiena” pirmo reizi Rīgā spēlēs pretrunīgi vērtētā grupa no Somijas – „KYPCK” .

Grupa „Kypck” radusies Somijā, 2007. gadā, par ko jāpateicas producentam Hiili Hiilesmaa – kurš radīja gan grupu, gan spēlēja tajā bungas pirmajos divos albumos.

Pasaulē plašāk šis vīrs zināms no sadarbības ar grupām - „HIM” , „Sentenced” , „Apocalyptica” , „Moonspel” .

Grupas unikālo, iespējams, pat nestandarta, skanējumu izveidojuši abi izbijušie grupas „Sentenced” ģitāristi - Lopakka un S. Kukkohovi, jau sākotnēji, meklējot muzikālo stilistiku, kurā apvienotu tumšu, skumju, reizē smagnēju mūziku, kurā būtu elementi no doom metal, bet saglabājot savu unikālo skanējumu un modernizētāku raksturu.

Debijas albums „Cherno” iznāk 2008. gadā, gūstot starptautiskus panākumus un diskusijas, tieši valodas, skanējuma un novitātes ziņā.

Grupas imidžs un mūzika joprojām ir diskusiju objekts – grupa no Somijas, kas dzied krievu valodā, basģitārists, kura ģitārai ir tikai viena stīga, ģitārists, kura instruments ir Kalašņikova automāta formā, arī teksti, kas galvenokārt ir par vēstures tumšajiem, traģiskajiem brīžiem.

Albumu noformējumos galvenokārt dominē kirilica, kas jau kļuvusi par grupas atpazīstamības zīmi.


Un melnais humors – grupa pati sevi pozicionē, kā „Ātrs krievu doom Metal no Somijas” .

Grupas diviem albumiem „Cherno” (2008) un „Nizhe” (2011) šogad martā pievienojies trešais - „Imena Na Stene” (2014) .

Skanējuma un noskaņu ziņā – uz šo brīdi tas noteikti ir tumšākais un dziļākais grupas albums, gan muzikālā, gan tematikas un noformējuma ziņā.

Koncerta sākums: 20.00, biļetes iepriekšpārdošanā www.ticketshop.lv vietnē, pirmo biļešu 50 biļešu cena 12eur, tuvojoties pasākumam,
biļešu cena būs augstāka.

http://kypck-doom.com/

 

Lasi vēl

Komentāri

Kāpēc atceļ pasākumu?
Pasākums paliek spēkā.
Atcēla otru feisbukpasākumlapu šim koncertam, lai nav pieci eventi vienam pasākumam.
Biļetes joprojām pieejamas ticketshop.lv

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.