ZIŅAS

Rīgā koncertēs lautists Jozefs van Visems

ULVE Agency 10.03.2016. 12:23
10. martā klubā Nabaklab koncertu sniegs komponists un lautas spēles meistars Jozefs van Visems no Nīderlandes.

Jozefs van Visems ir holandiešu avangarda komponists un baroka lautas meistars, kurš dzīvo Ņujorkā. Viņa kompozīcijas un ēteriskās uzstāšanās ir nepārblīvētas un tiešas, reizē hipnotiskas un melodiskas. Plašāks klausītāju loks pazīst viņu kā kinorežisora Džima Džārmuša (Jim Jarmusch) muzikālo domubiedru (pēdējos gados abu duets ir izdevis vairākus studijas ierakstus) un filmas Only Lovers Left Alive Kannās godalgotās mūzikas līdzautoru. Līdz šim savā radošajā gājumā Jozefs van Visems nepagurstoši sniedzis koncertus un uzstājies dažādos festivālos, to skaitā prestižajos All Tomorrow's Parties un Primavera Sound. Īpaša loma atvēlēta lekcijām par lautas „atbrīvošanas” tēmu.

Marta vidū cienījamās Beļģijas izdevniecības Consouling Sounds paspārnē dienasgaismu ieraudzīs Jozefa van Visema jaunais albums When Shall This Bright Day Begin. Izdošana likumsakarīgi tiks atzīmēta ar Eiropas koncerttūri un koncerts Rīgā tās pirmā posma ietvaros būs vienīgais Baltijas valstīs.

Gaidāmo koncertu kā īpašie viesi ievadīs avangrada popmūzikas duets Howling Owl, kuru veido pašmāju dziedātāja Evija Vēbere un serbu bundzinieks Lavs Kovačs (Lav Kovač). Abi mūziķi satikušies, studējot džeza mūziku Nīderlandē, un paguvuši klausītāju vērtējumam nodot mazalbumu Dance for Common Sense.

Biļetes nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietā internetā - TicketShop.lv.

Koncertu rīko neatkarīgā kultūras platforma ULVE Agency.

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.