ZIŅAS

Rīgā koncertēs „Children Of Bodom”

Jānis Jansons 05.11.2013. 10:22
Trešdien, 27. novembrī, klubā „Melnā Piektdiena” koncertēs jau par leģendāru kļuvusī somu melodiskā death metal grupa „Children Of Bodom”

„Children Of Bodom” – ar šādu nosaukumu grupa pastāv no 1997. gada, kopš tā brīža, kļuvusi par stabilu Skandināvu smagās mūzikas paraugu un eksportpreci, arvien augot un attīstoties, bet nezaudējot aktualitāti arī mūsdienās.

Pašos grupas pirmsākumos, 1993. gadā, kad grupa dibināta, tās nosaukums bija „Inearthed” , nosaukuma maiņa notika īsu brīdi pirms debijas albuma „Something Wild” izdošanas 1997. gadā.

Grupas nosaukums „Children Of Bodom”, reizē, arī gandrīz visu albumu vāciņu tēls – „Grim Reaper” aizgūts no kāda mīklaina, neatrisināta nozieguma 1960. gadā, grupas dzimtajā pilsētā – Espoo, Somijā, kad pie Bodomas ezera naktī tika noslepkavoti trīs jaunieši. Joprojām, neatrisināts noziegums, par kuru mūsdienās mēdz stāstīt šausmu stāstus…

Muzikāli, grupas muzicēšanas maniere ir augusi, attīstījusies un mainījusies ar katru nākamo albumu, uzstādot jaunus muzicēšanas standartus smagajā mūzikā. Savdabīgo skanējumu veido vairāku žanru sajaukums – melodiskais death metal, power metal, thrash metal un neoklasiskā metāla elementi. 

Smagnēji, ātri, tehniski un brutāli, bet reizē ļoti melodiski – lūk, grupas rokraksts, ko papildina un izceļ grupas līderis – Alexi Laiho – „Labākais Metāla Ģitārists” žurnāla „Guitar World” lasītāju aptaujās. 

Ne velti, šī perioda albumi - “Something Wild” (1997) ,  “Hatebreeder” (1999) un “Follow The Reaper” (2000) ir grupas panākumu, popularitātes un atzinības pamatā. 

„Follow The Reaper” – grupas trešais albums Somijā sasniedzis „Zelta” statusu pārdoto albumu skaita ziņā, ar tādiem pašiem panākumiem, seko arī nākamie 4 grupas albumi - “Hate Crew Deathroll” (2003), “Are You Dead Yet?” (2005), “Blooddrunk” (2008) un “Relentless Reckless Forever” (2011) .  

Ne tikai ierakstos, bet arī koncertos grupa sevi pierādījusi, kā spēcīgu, saliedētu un enerģisku kolektīvu, kas zina, kur atrodas un ko dara. Jaudīgi – varētu būt tikai mērens salīdzinājums.

2013. gada jūnijā grupas jaunākais albums, pēc skaita astotais, ir klāt – „Halo Of Blood” – iespaidīgiem mūzikas apskatnieku vērtējumiem, seko tikpat iespaidīga koncertu tūre – Asv, Āzija un Eiropā.

Biļetes iepriekšpārdošanā  no 17 ls "Biļešu Paradīze" tirdzniecības vietās un internetā. Koncerta dienā cena būs augstāka. 

Iesildošie mūziķi – „Medeia” (alternative / death metal, Somija) un „Sawthis” (thrash / death metal, Itālija) 

Klubs atvērts no pl. 19:00, sākums 20:00 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.