ZIŅAS

Rīgā atgriežas agrākais Iron Maiden solists Blaze Bayley

Nabaklab 20.04.2016. 16:09
2. maijā klubā "Nabaklab” uzstāsies bijušais leģendāro grupu „Iron Maiden” un „Wolfsbane” solists Blaze Bayley.

Bleiza Beilija (Blaze Bayley) muzikālās gaitas sākās 1984. gadā, kad, dažādu nakts darbu nomocīts, kā vokālists izmēģināja spēkus Lielbritānijas glam rock grupā „Child’s Play” un pieņēma savu pseidonīmu (mūziķa īstais vārds ir Beilijs Aleksandrs Kuks). Tālākās muzikālās aktivitātes turpinājās grupā „Wolfsbane” un septiņu gadu garumā viņš bija tās līderis un vokālists. 1988. gadā par grupu interesi izrādīja slavenais producents Riks Rubins un pēc līguma noslēgšanas ar viņa ierakstu kompāniju „Def American Rec.”, klajā nāca pirmais „Wolfsbane” albums „Live Fast, Die Fast”. 1990. gada „Iron Maiden” Lielbritānijas koncertturnejā „Wolfsbane” bija iesildošā grupa. Pirmais albums tika pārdots 25 tūkstošu tirāžā, grupa tika dēvēta par britu rokenrola nākotni, taču producents bija gaidījis ko vairāk un novērsās no jaunajiem censoņiem. Kopš tā laika „Wolfsbane” joprojām koncertē, neņemot vērā vairākas ilgas klusuma pauzes un ziņas par apvienības izjukšanu.1993. gada februārī viens no labākajiem vokālistiem rokmūzikas vēsturē, Brūss Dikinsons, sensacionāli paziņoja par savu aiziešanu no grupas „Iron Maiden”. Pēc dažām nedēļām ar piedāvājumu ieņemt vakanto vokālista vietu grupā pie Bleiza vērsās tās līderis Stīvs Hariss. Pēc smagas iekšējas cīņas par uzticību savai grupai un pārdomām par tās nākotnes perspektīvām, Bleizs nolēma piekrist. Ar „Iron Maiden” ierakstīti divi studijas albumi un Beilijs „Iron Maiden” pameta, pie grupas vokālajiem pienākumiem atgriežoties Brūsam Dikinsonam 1999. gadā. Uzreiz pēc šiem notikumiem Bleizs Beilijs dibina sava paša vārdā sauktu grupu un izdod kritiķu atzinīgi novērtēto pirmo albumu „Silicon Messiah”.

Latvijā mūziķis uzstāsies trešoreiz, 2009. gadā veiksmīgi aizvadīts viņa koncerts Rīgas klubā „Melnā piektdiena”, savukārt pagājušā gada jūnijā Blaze Bayley uzstājās Liepājas rokklubā „Fontaine Palace”.

„Nabaklab” atrodas Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12, koncerta sākums plkst. 20:00. Biļetes pieejamas interneta vietnē www.ticketshop.lv

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.