ZIŅAS

Progressive Metal Session Vol.1 klubā A Nice Place

A Nice Place 20.02.2015. 10:12
28. februārī klubā “Music Factory A Nice Place” notiks progresīvā metāla koncerts, kurā piedalīsies grupa Emphasis no Igaunijas un pašmāju vienības Stagnant Project, Legacy ID un Theatrum.

Kluba pārstāvji vēsta, ka šis koncerts aizsāks līdzīgas muzikālās ievirzes pasākumu ciklu, kurā piedalīsies kā vietējās, tā ārvalstu grupas.

Grupa Emphasis ir dibināta 2010. gadā un viņu mūzika ir klasisku harmoniju, smagu ģitāru rifu un vokālistes Annas spēcīgā operas vokāla sintēze. 2012. gadā iznāca debijas EP „Into Infinity”, kas guva pozitīvas atsauksmes gan Eiropā, gan Latīņamerikā. 2014. gadā grupa nopietni ķērās pie sava pirmā pilnmetrāžas albuma ieraksta. Emphasis uzstāšanās reizes ir augstākā mērā profesionālas un eksplozīvas, kas daudzreiz apliecināts gan pašu mājās, gan tuvējās ārzemēs. Festivālos un koncertos viņi spēlējuši kopā ar tādām grupām kā Aborted, Marduk, Arkona, Skyforger un daudzām citām. Grupa Latvijā viesojusies vairākkārt, spēlējot dažādai auditorijai Rīgā, Liepājā un Alūksnē. Šoreiz mums tiks piedāvāta pilnīgi jauna muzikālā programma. Dienu pirms uzstāšanās Rīgā, grupa spēlēs arī Jelgavā, klubā „Melno Cepurīšu Balerija”. Pēcāk, martā, paplašinot uzstāšanās areālu, dosies uz Lietuvu un iegriezīsies arī Daugavpilī.

Legacy ID ir progresīvā roka/metāla grupa no Rīgas. Kā savus iedvesmas avotus grupa min plaša muzikālā spektra pārstāvjus, sākot no funk un beidzot ar death metal un teic, ka šīs ietekmes mudinājušas izveidot savu individuālu, atšķirīgu skanējumu. Melodiskas, bet vienlaikus smagas ģitāras partijas, tehniski ritmi, spēcīgs vokāls un dziļdomīgi teksti – tas ir labākais, ko rokmūzika var sniegt. 2014. gada jūnijā grupa izdeva savu debijas albumu „Genesis”. Albumā dzirdams gan pilnveidots agrīnais muzikālais materiāls, gan arī dažas pilnīgi jaunas kompozīcijas. Īsā laika posmā Legacy ID snieguši koncertus uz daudzām lielākajām Latvijas roka skatuvēm, gūstot pelnītu atzinību par spēcīgo skatuves tēlu un izpildījuma augsto kvalitāti.

Stagnant Project darbojas jau piecus gadus. Viņu aktivitāšu simboliska kvalitātes zīme ir Latvijas Metāla mūzikas gada balvā saņemtais 2011. gada labākās jaunās grupas tituls. 2012. gadā iznāca debijas albums „The Rorschach Test”, kas guva ļoti pozitīvas atsauksmes. Divus gadus vēlāk tika izdots EP „Zombie Show”, ko pati grupa vērtē kā milzīgu soli izaugsmes virzienā. Pagājušā gada rudenī klajā nāca singls „Satanical Dream”, kas atkaliņ bija muzikāls pavērsiens. Gadu gaitā Stagnant Project ir spēlējuši ar teju visām ievērības cienīgākajām vietējām grupām, kā arī virkni tuvāku un tālāku ārvalstu bandām un puiši ir pazīstami kā ellīgi enerģisku šovu meistari.

Theatrum sākotne rodama 2011. gadā. Gadu vēlāk iznāk pirmais singls ar nosaukumu „Theatre of Lies”. 2013. gadā grupa izdod pirmo EP ar nosaukumu „Drapery”. Pagājušajā gadā Theatrum aktīvi pievērsās koncertēšanai, uzstājoties Rīgā, Liepājā un Daugavpilī, kā arī Igaunijā. Tuvākajos nākotnes plānos ietilpst debijas albuma ierakstīšana, ko paredzēts veikt šī gada nogalē, piedalīšanās koncertos un festivālos daudzviet Eiropā. Grupa uzsver, ka necenšas ietilpināt savu mūziku kādā noteiktā rāmī, tāpēc drosmīgi eksperimentē, izmēģina oriģinālus un avangardiskus risinājumus.

Pasākuma lapa Facebook:

Koncerta sākums 20.00
Ieejas maksa: 5 eiro 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.