ZIŅAS

"Pohujisms ir veselīgs" - klubā DEPO notiks ikgadējā SIDa diena

DEPO 28.01.2019. 10:42
1. februārī Vecrīgas klubā "DEPO" notiks ikgadējais Latvijas panku koncis – "SIDa diena", kurā piedalīsies gan pašmāju, gan ārzemju apvienības.

Koncī piedalās panku aprindās zināmie "Inokentijs Mārpls" un "PND", hardcore sludge pārstāvji "Woodoom", un Igauņu panki "MordaБOi", "Have No Heroes" (Punk Rock) no Rīgas, kā arī citas grupas. Par mūziku deju zālē un augšstāvā rūpēsies DJ.

Protams, bez grupām un mūzikas būs arī alus un dejas līdz rītam!

Saskaņā ar SID VICIOUS DAY tradīcijām, grupas, kas grib spēlēt koncī vēl aizvien var pieteikties, rakstot uz sidday@punk.lv.

19 gadu laikā SIDa dienā uz skatuves kāpušas neskaitāmi daudz grupas. Vairums no tām savas aktīvās gaitas ir beigušas, bet dažas vēl dzīvo, tāpat kā panciskā skats uz dzīvi un sabiedrību.

"Pankroks manī radīja vēlmi nenošauties."

/Janka, Johnny and the Burnouts/

"Droši varu teikt, ka panciskā attieksme un domāšana ir uzbūvējusi manu dzīvi tādu kāda tā ir. Uzbūvējusi, nevis sagrāvusi! Pirmkārt, tā man iemācīja nebaidīties atšķirties no pelēkās masas un īpaši neuztraukties, ko par tevi domā citi. Šīs divas lietas ir ļoti vērtīgas, dzīvojot mūsdienu kompleksu pilnajā sabiedrībā. Tā ir zināma veida superspēja, jo vari izdarīt to, no kā citi tik ļoti baidās. Otrkārt, cīnīties līdz galam. Varbūt banāli skan, bet ja tu esi bijis mošpitu pirmajās rindās, tu vismaz zini ko nozīmē cīnīties."

/Roberts, Konservētie stringi/

"Man panku filozofija ir brīvība visos aspektos. Tas ir tas, ko man ir devusi un vēljoprojām dod šī domāšana. Jo tā ir dzīve, dzīvesveids mana esība, kurā pavadu savu ikdienu un ar kuru, un kurā dzīvoju."

/Edīte, ASKA/

"Ko man devusi panciskā domāšana? Veselīgu p-isma devu."

/Kaplis, Kriegopfer/

"Es teiktu, ka panciskā attieksme man devusi pozitīvu domāšanu un pozitīvu attieksmi pret dzīvi. Tā bija, kā komūna visi turējāmies kopā, sākām spēlēt tāpēc, ka mūzika patika. Kačka! Noteikti pozitīvāki esam nekā opermūzikas fani."

/Sīgals, All day long/

"Ja kodolīgi, tad būtiskais ir atziņa, ka dzīvi nav vērts uztvert pārāk nopietni, un pohujisms ir veselīgs."

/Ingus, Cacophonics/

Kopš 10 - 12 gadu vecuma, kad pirmo reizi dzirdēju Inokentiju Mārplu sapratu, ka pastāv alternatīva tam visam, ko mums masveidā cenšas iebarot. Bērnībā man bija milzīga popmūzikas kolekcija. Es to visu demonstratīvi izmetu, un sāku visu no sākuma. Man pankroks vienmēr bijis dzinulis meklēt alternatīvu ierastajam, uzzināt vai iespējams vēl kaut kas. Pankroka klausīšanās ir sava veida meditācija, spēja uztvert visu vieglāk. Un pats galvenais, tas ir veids, kā paust viedokli.

/Dzintars, The Warps/

"Panciskā attieksme pret dzīvi man ir devusi daudz jautrības, krāsainu skatu uz dzīvi un muzicēšu, daudz jaunu paziņu un skatu uz sistēmu no citas puses."

/Arčix, 62 I.P./

SID Vicious Day ir ikgadējs Latvijas panku koncis, kas notiek kopš 2001. gada. Pasākums ierasti notiek februāra sākumā Vecrīgas klubā DEPO un tajā piedalās Latvijas un ārvalstu panku vai citu žanru pagrīdes grupas.

Koncerta norises laiks ir saistīts ar grupas SEX Pistols basģitārista Sid Vicious nāves dienu - 2. februāri. Sid Vicious viennozīmīgi bija ja ne visu laiku trakākais panks, tad vismaz noteikti viens no tādiem! Sids nav nedz īpašas pieminēšanas vērts, nedz labākais piemērs ne mūzikas, ne dzīves ziņas jomās, un tieši tāpēc ir tik laba panku ikona, kuru ir vērts atcerēties!

Tiekamies koncī DEPO arī 2019. gada 1. februārī!

Lasi vēl

Komentāri

Hei, sveiciens visiem pankrokeriem no grupas Kukaiņi!
Tieši vakar sagatavojām video klipu savai pirms desmit gadiem ierakstītajai dziesmai “2003”!
youtube.com/oBHzDMMNM9U

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.