ZIŅAS

Pirmdien Rīgā uzstāsies leģendārie zviedri «Hypocrisy»

Valdis Bērzvads 13.09.2013. 10:15
16. septembra vakarā klubā «Melnā Piektdiena» kopā ar vēl trim grupām spēlēs Zviedrijas «death metal» grandi «Hypocrisy», kuri šogad izlaiduši savu jauno albumu «End of Disclosure».

Kopš darba sākšanas 1990. gadā, kad grupas dibinātājs Pēters Tagtgrēns atgriezās no triju gadu dzīves Floridā (kurā bija saklausījies tobrīd dzimstošo «death metal» žanru), viņš nekavējoties sāka ieviest līdzīgas vēsmas savā dzimtenē. «Hypocrisy» ir izvērtusies par vienu no sava žanra ražīgākajām grupām, izlaižot jau divpadsmit studijas albumus, četrus EP, divus koncertierakstus un vēl rindiņu ar singliem. Turklāt Tagtgrēns pamanās vēl paralēli vadīt otru muzikālo pasākumu — industriālā metāla projektu «PAIN», kurā viņš oficiāli ir vienīgais dalībnieks, un darboties kā skaņu inženieris vai producents vēl citu grupu labā. 

Ilgajā «Hypocrisy» darbības gaitā zviedru metālisti pamanījušies izspēlēties teju visos šī žanra paveidos: sākumā «Hypocrisy» piemita tipiskais žanra sākotnējais brutālais skanējums, vēlāk parādījās melodiskums, citu brīdi — atkal tumšāka skaņa «blackened death» virzienā. 

Šīgada albumu, kurā bez Tagtgrēna spēlē arī basists Mīkaels Hedlunds un norvēģu blekmetāla bungu meistars Reidars Horghāgens, stila daudzveidības ziņā kritiķi novērtējuši kā apkopojumu visiem līdzšinējiem «Hypocrisy» darbiem. Toties lirikas ziņā «End of Disclosure» apliecina, ka ir 2013. gada albums visplašākajā ziņā: teksti stāsta par korupciju, kariem, nepārejošo ekonomikas krīzi, piesārņojumu, pilsoņu kariem un visu to pārējo, ko pirms dažiem gadiem bija pieņemts ironiski dēvēt par «jauno pasaules kārtību», bet kas arvien vairāk izskatās pēc «jaunās pasaules nekārtības». 

Kopā ar zviedru smagsvariem, kuri Rīgā iegriežas tikai otrreiz — pēc astoņu gadu pārtraukuma, spēlēs vēl trīs grupas. Koncertu atklās krievu «Arcanorum Astrum», pēc tam — itāļu «Madwork». Savukārt lipīgi ritmisku, ne pārāk ekstrēmu metālu spēlējošā Dānijas «Hatesphere» arī Latvijā spēlēs otrreiz — pirmoreiz viņi bija «Melnajā Piektdienā» pagājušogad, kad iekustināja tautu pirms brazīliešu leģendām «Sepultura». Klubs pirmdien vaļā no 19:00, grupas sāks pusstundu vēlāk un beigs pirms pusnakts, lai apmeklētāji var paspēt uz sabiedrisko transportu! 

Biļetes iepriekšpārdošanā no 12 latiem:

Tituldziesma no jaunā albuma «End of Disclosure» 

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.