ZIŅAS

Piektdien “Melnajā piektdienā” metāls no piecām valstīm

Alternative.lv 12.11.2014. 01:31
14. novembrī norisināsies alternatīvās mūzikas minifestivāls “ITNOOF”, kas uz “Melnās piektdienas” skatuves pulcēs grupas no Latvijas, Somijas, Austrijas, Lietuvas un Igaunijas - "One Morning Left", "Leon Massacre", "Awakening Sun", "Enhet" un citas.

Pasākuma galvenie viesi būs Somijas apvienība “One Morning Left”. Grupa kopš 2008. gada spēlē kvalitatīvu un inovatīvu mūziku, izmantojot gana daudz elektroniskos samplus, lai iegūtu oriģinālu skanējumu. Grupa ir ieguvusi atpazīstamību gan savās mājās, gan ārvalstīs, regulāri koncertējot Vācijā, Krievijā, Skandināvijas valstīs un šad tad - arī Latvijā. Grupa sola, ka koncertā izskanēs gan zināmākās dziesmas no abiem albumiem, gan jaunais materiāls. 

“Leons Massacre” – balansējot starp post hardcore un ņūmetālu, Austrijas apvienība skanējumu papildina arī ar hiphopa elementiem un tīro vokālu. Grupas kontā pagaidām ir jau divi albumi - “World-Exile” un jaunākais, 2012. gadā izdotais, “Turning Point”. Pieredzi apvienība ir uzkrājusi skatuvi dalot ar tādiem grandiem kā “Architects” un “Madball”, savukārt Rīgā tā uzstāsies pirmo reizi.

“Awakening Sun” ir melodiskā death metal grupa no Lietuvas, kas izmanto arī hardcore elementus, tam kļūstot par šķietamo apvienības panākumu atslēgu. Salīdzinoši jaunā grupa, kas radusies 2011. gadā, jau izdevusi divus albumu un Lietuvā ieguvusi labākās metāla grupas titulu 2011. gadā. Cītīgākie klausītāji to atcerēsies no viesošanās Rīgā jau pērnajā gadā, kad tā atstāja ļoti mērķtiecīgas un perspektīvas apvienības pēcgaršu. 

Tāpat pasākuma gaitā uz skatuves kāps arī ne mazāk iespaidīgās grupas “Red Carpet Disaster” no Lietuvas, “Everfall” no Tallinas, kā arī pašmāju pārstāvji: “Mayla” un Cēsu metalcore brigāde “Enhet”, kas pavisam nesen izdeva jaunu dziesmu un atgriezās no Eiropas turnejas. 

Koncerts durvis vērs jau 18:00, taču skatuve sāks skanēt pulksten 19. Biļetes ‘Ticketshop’ kasēs iepriekšpārdošanā ir iespējams iegādāties par 9 eiro, taču uz vietas to cena būs dārgāka - 12€. 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.