ZIŅAS

Peipusa ezera krastā notiks festivāls Skeneraator

Skeneraator 09.08.2018. 11:19
No 17. līdz 19. augustam Peipusa ezera krastos notiks doom, stoner un dažādas alternatīvās mūzikas festivāls "Skeneraator".

Šogad festivāls ir ieguvis lēnāku, psihedēliskāku skanējumu, taču saglabājis arī žanru eklektiku, kas tam bija raksturīga iepriekšējos gados. Neskatoties uz to, ka šogad lielākā daļa festivālā spēlējošo grupu pārstāv stoner un doom žanrus, tiks pārstāvēts arī pankroks, psihodēlija un cikti tumšākas un smagākas mūzikas žanri.

Piektdien festivālu atklās Latvijas instrumentālā doom metal grupa “Saturn's Husk”, kas, ar saviem diviem pašizdotajiem albumiem jau ir piesaistījuši starptautiskās pagrīdes mūzikas cienītāju uzmanību. Pirmā vakara doom noskaņas turpinās Lietuvas duets “Hellhookah” un Tallinas “Estoner” ar svaigu mūziku, kas tapusi pēc nesenās Krievijas tūres.

 

Tajā pašā vakarā “Keretik” no Helsinkiem spēlēs lēnu un drūmu panku ar metālmūzikas ietekmi, bet “Lucidvox” no Maskavas noslēgs vakaru ar muzikālo sniegumu, kas smēlies iedvesmu no post punk, krievu folkmūzikas un psihodēliskā roka. "Lucidvox" aktīvi koncertē Eiropas festivālos, un viņu svaigā un unikālā mūzika ir piesaistījusi kritiķu un mediju uzmanību starptautiskā mērogā, kas nozīmē, ka drīz vien būs arvien grūtāk izbaudīt šīs grupas sniegumu tik intīmā skanējumā kā “Skeneraator” festivālā.

Sestdiena sāksies ar “Diäb Soulé” krāsainajiem, garage-ietekmētajiem stoner akordiem. Psihodēliskās noskaņas turpinās “Deep Space Destructors” no Somijas ar savu psihodēliski meditatīvo skanējumu, kurā jūtama pagātnes krautrock ietekme. Oulu bāzētā stoner-doom grupa “Boar” , kas nesen izdevusi albumu “Poseidon”, vakaram piešķirs vēl nedaudz smaguma. Stafeti pārņems “Octopussy” no Polijas, kuriem raksturīgs rokenrols ar blūza un acid wenten ietekmi.

Un kā jau katru gadu, “Skeneraator” apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt black metal skaņas. Šogad par to rūpēsies “Eschatos” no Rīgas, kuriem raksturīga plaša žanra interpretācija, laužot stereotipus un neatstājot klausītājus vienaldzīgus. “Kuudes Silmä” iekaros skatuvi ar drūmu gotisko skanējumu. Šī grupa ir ievērojama ar to, ka neskatoties uz dziesmu tekstiem somu valodā, ir populāra arī citviet pasaulē. Iestājoties tumsai uz skatuves kāps “Kannabinõid” , kuru dronējošais skanējums vakaram piešķirs īpašu noskaņu. Un visbeidzot festivālu noslēgs “Freakangel” ar vienīgo koncertu Baltijā šosezon.

“Skeneraator” festivāls notiek burvīgajā Ranna Puhkebaas atpūtas centrā, kas atrodas pavisam netālu no Pareizticīgo tradicionālajiem ciematiem Peipusa ezera krastos. Smilšainās pludmales un atpūtas centra viesmīlība festivāla norises vietā sekmē ne tikai mūzikas baudīšanu, bet arī citas aktivitātes – peldes, futbolu un saunu.

Detalizēta informācija par biļetēm, transporta iespējām, programmu atrodama festivāla mājas lapā.

 

 

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.