ZIŅAS

"Pagan Night" Melnajā Piektdienā

Melnā Piektdiena 10.03.2014. 11:39
29. martā klubā "Melnā Piektdiena" notiks minifestivāls „Pagan Night”, kurā uzstāsies grupa Wolfmare no St. Pēterburgas, kā arī Green Novice, Obscurus Orbis un Collide

Grupa Wolfmare radusies 2002. gadā St.Pēterburgā, dalībnieki no folka un metāla grupām apvienojot intereses izveidoja jaunu – „Wolfmare”.
Grupa spēlē folk metālu, bet ārpus ierastā muzikālā žanra rāmjiem – vairāku žanru sajaukums, mūzikas ietekmju rezultātā, grupas skanējumā var saklausīt gan black metal, gan doom, gan 70to gadu roka ieskaņas, kas kopā ar folkmūzikas motīviem veido grupas savdabīgo skanējumu. 
Grupas diskogrāfijā četri studijas albumi - “Widdershins” (2004), “Whitemare Rhymes” (2008), “Hand of Glory” (2010).
Jaunākais albums "The Sacred Mushroom and the Crows" izdots pagājušajā gadā, kurā grupas skanējums atgriežas tuvāk saknēm – folk vai pagan metal, to uzzināsiet koncertā!Grupas Green Novice pirmsākumi meklējami 2005.gadā Preiļos, bet vēlāk mēģinājumi tiek aizvadīti Rīgā. Grupas sastāvā darbojas Alvis Bernāns (ģitāra un balss), Zigmunds Čeksis (ģitāra), Vitālijs Piskunovs (bass) un Valdis Metlāns (bungas).
Grupa nupat izdevusi debijas albumu "Padebeši", kurā apkopotas septiņas smagā metāla / folkroka stilistikā ieturētas dziesmas latgaliešu valodā, kuru tēmas ir iedvesmojusi folklora, mītiski vēstures notikumi un mūziķu piederība Latgalei. 
Albuma tituldziesma "Zili melni padebeši" (Zyli malni padebeši) jau 2007.gadā kļuvusi par Latgales radio gada spēlētāko dziesmu, bet dziesma "Pērkons veda vedekliņu" (Pārkiuņs vede vedekleņuu) tapusi kopā ar dziedātāju Martu Vaivodi.

Obscurus Orbis - Folk/Traditional music/Medieval grupa, kas dibināta 2007. gadā. Obscurus Orbis repertuārā ir viduslaiku melodijas no visas Eiropas, savam skanējumam grupas dalībnieki izmanto visskaļākās dūdas, taurītes un dažādas bungas. OBSCURUS ORBIS ir arī vienīgā grupa Latvijā, kurā tiek spēlēts tāds viduslaiku instruments kā hurdy-gurdy. 
Vēlme rekonstruēt viduslaiku gaisotni, kas nāk līdz ar tā laika mūzikas skaņu izraisītām vibrācijām ļauj klausītājam pilnībā izjust šīs miglainās pasaules būtību, ved klausītājus sev līdzi uz laikiem, kad vīri bija drosmīgi bruņinieki, sievietes – skaistas princeses un zeme vēl bija plakana. 

Collide - Grupa spēlē enerģisku, spēcīgu, ātru un mūsdienīgu thrash metal mūziku. Teksti ir cieši saistīti ar mūziku un, lielākoties, ir par cilvēka brīvību no visa, kas apspiež cilvēka prātu, uzdrīkstēšanos un spēku. Tas izpaužas arī grupas enerģiskajos koncertos, kuri neatstāj vienaldzīgu nevienu klausītāju.
Pēc ilgāka klusuma brīža, grupa atgriezusies mūzikas apritē.


Koncerta sākums pl. 20.00, klubs atvērts no 19.00.
Ieejas maksa - 5 eiro.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.