ZIŅAS

«Overkill» koncertu iesildīs grupas no Rēzeknes un Tokijas

Alternative.lv 23.04.2013. 11:40
Šovakar «Melnajā Piektdienā» notiks «thrash» metāla pamatlicēju — Ņūdžersijas grupas «Overkill» koncerts, kur iesildītāju lomā būs «Sacramental» un «Survive».

Japāņi «Survive» jau piecpadsmit gadus spēlē mūziku, kas pieskaitāma ekstrēmā metāla pavieglākajam galam («thrash»/«metalcore»). Šajā laikā no Tokijas piepilsētas Kašigavas nākušie vīri izdevuši piecus studijas albumus, pāris EP un vienu koncerta DVD. Izveidojuši sev stabilu klausītāju loku Āzijā, «Survive» nākamais loģiskais solis ir atrādīties Eiropas klausītājiem. Šī būs viena no ļoti nedaudzajām iespējām dzirdēt Japānas smago pagrīdes mūziku Latvijā — no Uzlēcošās Saules zemes mūsu pusē pabijušas tikai dažas grupas, un neizskatās, ka drīzumā kas varētu mainīties.

Cita lieta ir ar Rēzeknes «Sacramental»: šī ir viena no mūsu valsts pieprasītākajām jaunajām grupām, kam šogad beidzot plānots debijas albums. Pirms diviem gadiem no nekurienes pēkšņi uzradušies «Wacken Metal Battle» atlases konkursā, «Sacramental» tajā uzvarēja, lai pēc tam Eiropas konkurencē tiktu atzīti par trešo labāko jauno grupu visā kontinentā. Kopš tā laika melodiski smagais Latgales trio ir ieguvis tik stabilu klausītāju pulku kā reti kurš cits jaunais kolektīvs, kam debijas albums vēl tikai priekšā.

Savukārt vakara hedlaineri «Overkill», būdami sava žanra pamatlicēji, kopš 1980. gada līdz šim brīdim ir izlaiduši 16 studijas albumus, divus koncertalbumus un kaverversiju kolekciju, rezultātā kopumā visā pasaulē pārdevuši vismaz 23 miljonus ierakstu. Saglabādami nemainīgu slavu visus astoņdesmitos gadus, deviņdesmitajos viņi (tāpat kā lielākā daļa «thrash» grupu) deva ceļu Sietlas vilnim un ņūmetālam, lai dubultotu savu popularitāti divtūkstošajos līdz ar «thrash revival» vilni pēdējo piecu gadu laikā.

Tieši pēdējos gados «Overkill» ir savas karjeras virsotnē — jaunākais albums «The Electric Age», kurš tika izlaists pirms gada, sasniedza šai grupai visu laiku labāko rādītāju ASV albumu topa divsimtniekā (77. vieta).

Biļetes šodien līdz 18:00 pieejamas «Biļešu Paradīzē», pēc tam — kluba kasē, taču tajā cena būs nedaudz dārgāka. Koncerts sāksies laicīgi («Sacramental» sāks no 19:30, klubs atvērts pusstundu pirms tam), lai apmeklētāji paspētu uz pēdējo sabiedrisko transportu. 

Lasi vēl

Komentāri

Obi wan kenobi 24.04.2013. 08:57
Prieks par Sakramentāļiem! :) |m|,

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.