ZIŅAS

Otro reizi notiks Kartupeļpalma

Kartupeļpalma 10.06.2019. 09:19
13. jūlijā Salaspils Botāniskajā dārzā vienas pēcpusdienas un nakts garumā jau otro gadu notiks festivāls "Kartupeļpalma".

Uz divām skatuvēm uzstāsies Alis P, Voiceks Voiska, Martas Asinis, Fuck Art, Ņikto, Evija Vēbere, Zig Zag, Ezeri, Helēna Kozlova, Das Sonntags Legion, Pamirt (Eschatos vokālistes Kristiānas Kārkliņas soloprojekts), Sigma, Waterflower, Rūsa, Krāsa, Zāle un Simons Krasts (Mazo Smirdīgo Kociņu līdera solo). Atslodzei, tāpat kā pagājušogad, būs iespēja skatīties mēmo kino, kam koncertu skaņa netraucē. Informācija par repertuāru sekos.

Kartupeļpalmas programmu veido ilggadējais mūzikas žurnālists Uldis Rudaks – rokenrola dzīvesveidam veltītās autobiogrāfiskās grāmatas "Rokupācija" un neskaitāmu medijos trīs gadu desmitu laikā publicētu mūzikai veltītu rakstu autors un dīdžejs: “Pats esmu apmeklējis daudzus festivālus gan Latvijā, gan ārzemēs, bet tādā, kur visus programmā uzskaitītos dalībniekus noteikti gribētos dzirdēt, vēl neesmu bijis, un tieši tāds ir Kartupeļpalmas mūziķu atlases princips, līdzīgi kā manos dīdžeja setos, kur arī hiti pec pieprasījuma netiek atskaņoti, ja tie nesakrīt ar manām vēlmēm. Protams, ka tas ir egoistiski, bet pa šiem gadiem esmu sastapis gana daudz domubiedru, kuri mani sapratīs. Protams, nav tā, ka visi favorīti jau ir iekļuvuši Kartupeļpalmas programmā, bet festivāls plānots kā ilgtermiņa projekts, kurā zem katra dalībnieka vārda esmu gatavs parakstīties. Līdzīgi kā mani Radio NABA raidījumi Zibens Pa Dibenu, kur sākumā iecerētie simts visu laiku labākie latviešu mūzikas albumi jau apskatīti, un nu krietni ieskrējies ir otrais simtnieks, jo vēl ir gana daudz aizmirsta, par ko vērts atgādināt, un brīnišķīga mūzika Latvijā top joprojām."

Kartupeļpalmā atļauts ienest un izmanot foto vai video kameras, visiem koncertiem tiek veikti arī audioieraksti, kas vēlāk tiks izmantoti festivāla pubicitātei. Lūgums izturēties saudzīgi pret Salaspils Botāniskajā dārzā mītošajiem augiem, kā to lieliski prata 2018. gada Kartupeļpalmas apmeklētāji, neibradājot nevienu dobi, un pat ar tukšām glāzēm un cigarešu galiem teritoriju nepiemētājot.

 

Biļetes pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs un www.bilešuparadize.lv

Lasi vēl

Komentāri

Edvīns Straume 10.06.2019. 14:31
LV mūzikas guru Uldim Rudakam savs personīgās gaumes festivāls. Un man uz to būtu jāskrien? Lai tak iet nahuj. Ar ko šis koncepts atšķirās, piemēram, no Labas Dabas? Mākslinieki tak vieni un tie paši. Ar to ka notiek botāniskajā dārzā?
Edvīns Straume 10.06.2019. 14:33
Tak ka Uldis Rudaks ir gatavs parakstīties zem Evijas Vēberes tas tāpat ir visiem zināms.
Killing Joke 14.06.2019. 18:12
Var piekrist, ka Rudakam šajā gadījumā nav nekāda īpaša koncepta. Bet nekā slikta tur nav. Salaspils daudzeņu džekiem arī būs kur aiziet un pakultūrot starp dārzeņiem.
Vieta izcila. Ja nevēlies kārtējo festivālu čerņu ar pārpisušiem sīkajiem.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.