ZIŅAS

Novembrī Rīgā koncertēs “Mamiffer” un “Menace Ruine”

SKYR 17.09.2012. 20:36
2. novembrī “Artelī” koncertu sniegs divi no Ziemeļamerikas šī brīža interesantākajiem neatkarīgās un tumsnējās mūzikas kolektīviem – “Mamiffer” no Sietlas ASV un “Menace Ruine” no Monreālas Kanādā.

Tiem, kas pirms gandrīz trim gadiem bija liecinieki vienam no pēdējiem amerikāņu kultas grupas “ISIS” koncertiem, kas notika Spīķeru koncertzālē Rīgā, grupas “Mamiffer” vārds nebūs svešs. Toreiz koncertu iesāka trio, kurā daudziem par pārsteigumu atturīgas, bet reizē daudzslāņainas un niansēm bagātas ģitāru partijas klāja grupas “ISIS” un nupat par izbeigšanos paziņojušās mūzikas izdevniecības “Hydra Head Records” garīgais līderis Ārons Tērners (Aaron B. Turner).

Tiesa, “Mamiffer” centrā ir Ā. Tērnera dzīvesbiedres Feitas Koločijas (Faith Coloccia) kompozīcijas klavierēm, kuras tad Tērners un allaž vairāki citi viesmūziķi papildina ar lauka ierakstiem, audiokasešu šņākoņu, basģitāru, stikla burku skaņām, ģitārām, delikātiem balss akcentiem, bungām un citām perkursijām. Kopš 2008. gada “Mamiffer” izdevuši gan vairākus īsspēlējošos ierakstus jeb t. s. “EP” (‘extended play’ – no angļu val.), gan divus studijas albumus – “Hirror Enniffer” un “Mare Decendrii”. Interesanti, ka, ierakstot pēdējo no tiem, talkā nācis lērums mūziķu, kuri pēdējo gadu laikā Rīgā redzēti vaigā, pildot citus pienākumus. Rendals Danns (Randall Dunn) un Dons Makgrīvijs (Don McGreevy) zināmi arī kā kolektīva “Master Musicians Of Bukkake” dalībnieki, Braiens Kuks (Brian Cook) pavisam nesen Latvijā viesojās grupas “Russian Circles” sastāvā, bet Ārons Hariss (Aaron Harris) klausītāju atmiņās paliks kā vairs neeksistējošās grupas “ISIS” bundzinieks.

Pēc iepriekšējas sadarbības dažādos citos mākslinieciskos projektos, monreālieši S. Delamots (S. de la Moth) un Ženevīva (Genevieve) 2006. gadā aizsāka “Menace Ruine”. Ar četriem albumiem un īsspēlējošo ierakstu duets ir radījuši neatkārtojamu un vien sev raksturīgu skanējumu, kurā trokšņainas un grandiozas “melnmetāla” ģitāru partijas klāj pamatu Ženevīvas viduslaikiem raksturīgiem dziedājumiem. Vietām to visu pavada nesteidzīgi un kareivīga bungu rīboņa, vietām – elektroniski noskaņu motīvi. Jau drīz, 2. Oktobrī, klajā nāks “Menace Ruine” jaunākais studijas veikums “Alight in Ashes”, kura vinila plates versiju izdos turnejas partneru – Ārona Tērnera un Feitas Koločijas – vadītā izdevniecība “SIGE”. Tiek solīts graciozs melodisms ar iepriekšējam ierakstam “The Die is Cast” raksturīgām minimālistiskām, betiedarbīgām aranžijām un spēcīgu ritmiku. Pirmo no ieraksta publicēto skaņdarbu “Salamandra” kāds plaši pazīstams medijs nodēvējis par kulta grupas “Current 93” līdera Deivida Tibeta (David Tibett) izdevniecībā “Durtro” “noklīdušu un iepriekš neizdotu singlu”.

Biļetes uz 2. novembra koncertu gandrīz teātrī “Artelis” (Blaumaņa ielā 32) Rīgā nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē bezrindas.lv Šobrīd pieejams ierobežots skaits biļešu par īpašu cenu – Ls 6.00.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.