ZIŅAS

Novembra beigās Rīgā uzstāsies Skots Kellijs

SKYR 08.11.2012. 12:25
26. novembrī, Rīgā ar savu pirmo un pagaidām vienīgo uzstāšanos Baltijas valstīs viesosies mūziķis Skots Kellijs (Scott Kelly) no ASV, kurš pazīstams arī kā viens no kolektīva “Neurosis” dibinātājiem, ģitāristiem un balss īpašniekiem.

Pēdējo gadu laikā šaizemē par lamuvārdu kļuvušo “dziesminieks” Skots Kellijs iemieso visnepārnestākajā, vistīrākajā veidā un, iespējams, ar koncertu Rīgā atgriezīs ticību šādu stāstnieku-mūziķu eksistencei. Ja ne Latvijā, tad pasaulē. Kur beidzas bezpersonīga melanholija svešā valodā, viltus garīgums, pārprasti Austrumi un amerikāņu filozofa Kafkas ietekme, pāri paliek tādas personības kā S. Kellijs. “Pavadod laiku kopā ar Skotu, ikviens atpazīs laika izgrebtu vīru. Viņš ir cietis un tieši tāpēc svarīgo iemācījies mīlēt vēl vairāk. Viņš ir vīrs, tēvs, dēls un brālis,” par savu paziņu reiz teicis Skota Kellija biedrs “Neurosis” kolektīva vadītajā “Neurot Recordings” Neitans Hols (Nathan Hall) no grupas “US Christmas”. “Tas plūst caur viņa dziesmu tekstiem, enerģiju, viņa asinīm un sviedriem, viņa smagajām, tetovētajām rokām.”

Projekta “Blood And Time” ierakstu sesijām, kurās kopā ar Skotu piedalījušies arī “Neurosis” dalībniekie Noa Lendiss (Noah Landis) un Džošs Greiems (Josh Graham) un diviem solo albumiem sekojusī 2012. gada vasara bijusi īpaši ražīga. Dienasgaismu ieraudzījis gan kopā ar biedriem Stīvu Von Tīlu (Steve Von Till) un Wino ierakstītais veltījums “Songs of Townes Van Zandt”, gan jaunākais paša albums “The Forgiven Ghost In Me” kopā ar “The Road Home”, gan pabeigts pamatīgais darbs pie “Neurosis” jaunākā studijas albuma “Honor Found In Decay”, kurš dienasgaismu ieraudzījis vien pirms dažām dienām, bet jau paguvis uzsprāgt ilgi gaidījušo un kritiķu aprindās.

Skota Kellija Eiropas turneja novembrī un decembrī tiks pakārtota tiem dažiem grupas “Neurosis” koncertiem Lielbritānijā, prezentējot savu jaunāko albumu gan festivālā “ATP: Nigtmare Before Christmas”, gan Londonā kopā ar “Godflesh”. Ar koncertu gandrīz teātrī “Artelis” Skots pēc vairāk nekā trim gadiem atgriezīsies Rīgā, un šī būs trešā solo uzstāšanās pēc ierašanās Vecajā kontinentā.

Biļetes uz koncertu pieejamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē Bezrindas.lv. Cena šobrīd - Ls 8.00. Tuvojoties koncertam tās kļūs dārgākas, turklāt, uz koncertu tiek tirgots strikti ierobežots skaits sēdvietu!

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.