ZIŅAS

Notiks sarunu vakars par mūziķu autortiesībām

Vārnu laiks 28.11.2016. 11:20
Pirmdien, 28. novembrī plkst. 19.00 mūzikas klubā “Nabaklab” notiks piektā diskusija radio NABA raidījuma “Vārnu laiks” sarunu cikla ietvaros, šoreiz veltīta mūziķu autortiesībām.

Diskusijā piedalīsies gan oficiālu organizāciju darbinieki, gan nozares pārstāvji, pievēršoties jautājumiem par mūziķu tiesībām, pienākumiem un atbildību. 

Autortiesības ir temats, kas Latvijas publiskajā telpā aplūkots samērā bieži. Likumdošanas iepazīšanā un mūziķu tiesību skaidrošanā lielu darbu ieguldījusi gan Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūra (AKKA/LAA), gan Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA), tomēr joprojām ir virkne neskaidrību, kas īpaši skar jaunos un neatkarīgos mūziķus. Kur paliek autortiesībās iekasētā naudiņa? Vai neatkarīgajiem un jaunajiem mūziķiem ir vērts reģistrēt autortiesības? Vai iespējams reģistrēt autortiesības ārpus Latvijas un ko tas dod?

Sarunā piedalīsies un cauri likumdošanas labirintiem iziet palīdzēs Liena Grīna, LaIPA izpilddirektore un Ieva Kolmane, AKKA/LAA pārstāve. Diskusijā klāt būs arī Jānis Daugavietis, mūzikas sociologs, izdevniecības "Tornis" vadītājs, kurš apšauba neatkarīgo un jauno mūziķu nepieciešamību reģistrēt autortiesības, ja viņu darbi nav populārāko raidstaciju A rotācijā. Savā pieredzē dalīsies arī Roberts Cēris, grupas "Rebel Riot" vokālists, ģitārists, dziesmu autors, kurš reģistrējis autortiesības ārpus Latvijas, autortiesību administrēšanas sabiedrībā KODA, kas bāzēta Dānijā. Diskusiju vakarā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem, vai un kā mūziķiem autortiesību aizsardzībai būtu jāsaista sava radošā darbība ar oficiālām institūcijām.

Diskusijas sākums pl. 19.00. Ieeja bez maksas.

Sarunu vakars „Vārnu Laiks Nabaklab” ir radio „Naba” raidījuma „Vārnu Laiks” ārpus ētera aktivitāte, izglītojot, analizējot dažādus ar mūziku saistītus procesus. Turpinājumā šajā sarunu ciklā tiks apskatītas šādas tēmas: "Mūzikas žurnālisti", "Koncertu rīkotāju un apmeklētāju kultūra".

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.