ZIŅAS

Notiks pirmais folkmetāla mūzikas festivāls "Zobens un Lemess"

Zobens un Lemess 11.03.2015. 11:28
Saukas dabas parkā Sēlijā, Viesītes novada Lonē 10. un 11. jūlijā tiks iedibināts festivāls "Zobens un Lemess". Tas ir jauns pasākums, kura formātā rodamas divu senāku festivālu tradīciju atskaņas un kurš jau šogad piedāvās starptautisku programmu.

"Zobens un Lemess" apvienos autentisko un postfolkloru, smago mūziku un seno cīņu rekonstrukciju klubus. Saukas ezera krastā būs seno amatnieku un karotāju apmetnes, kā arī uzstāsies četru valstu vadošās folkmetāla apvienības un daudzi citi.

Norises vieta – ainaviskā un kultūrvēsturiski bagātā vide (arī ar daudziem arheloģiskiem objektiem) – ir pateicīgs fons tam, lai mūzikas cienītājiem šis kļūtu par piesātinātu vasaras piedzīvojumu.

Kopumā festivālā uzstāsies vairāk nekā 20 muzikālie kolektīvi, no kuriem līdztekus pašmāju "Skyforger", vieni no galvenajiem būs Harkivas (Ukraina) pagan black metal lielmeistari "Nokturnal Mortum". Šī grupa, jau gandrīz 25 gadu garumā sakausējot ukraiņu tautas melodijas ar mūsdienīgi eksperimentālu blekmetālu, ieguvusi kulta statusu.

"Pagājušajā gadā mēs spējām sniegt tikai vienu koncertu ārpus Ukrainas," stāsta grupas līderis Jevhens Hapons. "Piedalījāmies vietējā Eiromaidanā, kur mūsu Harkivā katru dienu stāvēja piecus tūkstošus liela demonstrācija par Ukrainas vienotību — un tikpat liels Antimaidans. Pašam reizes trīs nācies bēgt no tituškām (prokrieviski noskaņoti huligāni), kuri man dzinās pakaļ ar mietiem un armatūras stieņiem. Arī vēlāk mēs nevarējām doties tūrēs, jo kuru katru brīdi pilsētā varēja iebrukt separātisti — tobrīd bija jābūt gataviem katru dienu aizstāvēt savu ģimeni, pilsētu un valsti. Šobrīd kā brīvprātīgie palīdzam apgādāt armiju un Nacionālo gvardi, rūpējamies par bēgļiem. Tagad, kad pamazām stājas spēkā Minskas vienošanās, mums radusies cerība, ka vardarbība atslābs, un mēs varēsim domāt arī par mūziku."

Šobrīd "Nokturnal Mortum" pabeidz noslīpēt jauno albumu "Istina", taču Sēlijā skanēs arī dziesmas no ļoti pieprasītā iepriekšējā albuma "Holos Staļi", kā arī senākajiem ierakstiem "Ņehrist", "Mirovozzreņije" un citiem.

Savā ziņā "Zobens un Lemess" turpinās leģendārā Blomes metāla festivāla tradīcijas (šis festivāls pirms 5 gadiem beidza darbību nelabvēlīgas ekonomiskās sitācijas dēļ). Vienlaikus jaunais pasākums kalpos kā turpinājums sākotnējai festivāla "Baltijas Saule" iecerei vienā pasākumā pulcēt etniskās mūzikas un folkmetāla cienītājus.

Festivālā vēl spēlēs tādas grupas kā "Skyforger", "Gods Tower" (Baltkrievija), "Obtest" (Lietuva), "Ūkanose" (Lietuva), kā arī pašmāju "Frailty", "Green Novice", "Obscurus Orbis", "Urskumug", "Wagars", "Darrva", "Sovvaļnīks", un citas (saraksts tiek papildināts).

No Rīgas uz festivāla norises vietu būs speciāli autobusi, kā arī abās festivāla dienās kursēs vietējie autobusi – gan no Jēkabpils autoostas, gan Krustpils dzelzceļa stacijas. Biļešu iepriekšpārdošana -ticketshop.lv, šobrīd biļetes cena no 19 eiro, vēlāk tās kļūs dārgākas.

Vairāk informāciju meklē festivāla mājaslapā www.zobensunlemess.lv

Biļetes: https://www.ticketshop.lv/site/events/view/1454

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.