ZIŅAS

Notiks Madonas Mūzikas Sesija 2014

MMS 16.10.2014. 11:47
No 26. līdz 31.oktobrim notiks Madonas Mūzikas sesija, kas ir vecākā šāda veida mūzikas apmācību nometne Latvijā.

Tradīcijas, informācija, pieredze, atpūta un satikšanās – šie vārdi vislabāk raksturo sesijas 17 gadus garo attīstības ceļu, kurā līdz šim piedalījušies 1256 dalībnieki. Uz sesiju brauc satikt domubiedrus, skolotājus un draugus.

Tiem, kuri uzzina par MMS pirmo reizi, var teikt – tā ir apmācību nometne ģitāristiem, basģitāristiem, bundziniekiem, vokālistiem, akustiskās ģitāras spēlmaņiem un taustiņinstrumentālistiem. Sesija sākas ar dalībnieku sagaidīšanu 26. oktobrī, svētdienas vakarā no Rīgas vilciena un beidzas reizē ar koncerta pēdējo akordu oktobra pēdējā dienā. Sesijas saturu veido muzikanti un skolotāji, kuri savu pieredzi dala ikvienam sesijas dalībniekam, kurš ir uz muzikālās attīstības ceļa. Tās ietvaros notiks 20 meistarklases, 10 koncerti un jamsession, relax tūre uz Kučuru dzirnavām un noslēguma koncerts, kuru arī šogad vadīs dabas un mūzikas uzticīgais draugs, Māris Olte. Sesijas meistarkases notiek latviešu, krievu un angļu valodās, tajā dalība ir par samaksu, kurā iekļauti ēdināšanas un gulēšanas izdevumi internātā vai viesnīcā. Sesijas stilistiskās iezīmes ir bez ierobežojumiem, tiek pārstāvēts roks, blūzs, džezs un citi muzicēšanas stili! Pasākuma uzdevums ir veidot muzikālo zināšanu pārmantojamību starp paaudzēm.

MMS ietvaros notiks kvalifikācijas celšanas kursi mūzikas skolotājiem, tiks izsniegta 36 vai 12 stundu apliecība par piedalīšanos tajos. Piedalīties sesijā tiek aicināti mūzikas pedagogi kopā ar saviem talantīgajiem audzēkņiem. Sesijas gaita un 31. oktobra koncerti tiks rādīti TV! Madonas mūzikas sesijai ir tapusi jauna kopdziesma, kuras autors ir Sandris Sproģis, kuru aranžēs sesijas pedagogi un kopā ar dalībniekiem izpildīs noslēguma koncertā. Meistarklases tiks filmētas, noslēguma koncertu varēs redzēt TV.

Iespēja redzēt, dzirdēt un kopā muzicēt - sesijā uz piecas dienas ieradīsies pasaules pop un rokmūzikas „pirmā ešelona” komponists, producents, basģitārists un rokmūziķis, no Londonas – Phil Spalding, kura muzikālā karjera ir saistīta ar tādiem vārdiem kā Eltons Džons, Kailija Minoga, Robijs Viljams, Miks Džegers un daudziem citiem. Sesijā spēlēs grupas: Triānas parks, Valdis Indrišonoks un draugi, Foxthroad, GrooveBox, TVMASKAVA X $KODEK X MC KOKS

MMS atraktīvākā programmas sadaļām ir atklātie konkursi, kuri notiks pirmdienas un otrdienas vakaros Madonas kultūras namā! 27. oktobrī plkst. 20.00 – 21.00 notiks ģitāristu un bundzinieku konkurss. Otrdien, 28. oktobrī plkst. 20.00 – 21.00 notiks basģitāristu, taustiņinstrumentālistu un vokālistu konkursi! Konkursu uzvarētāji saņems bronzā un metālā speciāli gatavotas balvas no sesijas organizatoriem, vērtīgas balvas no Rock Distribution, Sound Factory, Brocreation Drums un citiem atbalstītājiem.

Relax tūre: Trešdien, 29. oktobrī, kā ierasts,  dalībniekiem būs iespēja ar autobusu doties atpūtas izbraukumā pie dabas. Maršruts šogad vedīs uz “Kučuru dzirnavām”, kur būs pirts, jauki saimnieki izrādīs senlietu muzeju. Vakara gaitā notiks atraktīvs konkurss dalībniekiem „Neredzamā ģitāra”, kuru vadīs sesijas veterāni - Juris Baltins un Andris Jeziks. Šajā konkursā nejauši izvēlētas fonogrammas pavadījumā būs jātēlo neredzamas ģitāras spēlēšana, kas viennozīmīgi ir aizraujošs un atraktīvs pasākums ar balvām.

Meistarklases un nodarbības grupās vadīs:
Akustiskās ģitāras –  Andris Jeziks, (ģitārskola Meziko), Rihards Lībietis (PMK, Bites blūzs);

Vokāls – Anete Irkle (Valkas roka skola), Ervīns Ramiņš (Jelgavas roka skola, Laime pilnīga), Atis Ieviņš (Colt, Rock Brothers,), Kristīne Tkačuka (Limonādes);

Bungas –  Andris Buiķis, Andžejs Grauds (bungu skola); Bass- Aleksandrs Sircovs (Keksi), Ingars Viļums (Prāta vētra), Valters Sprūdžs (Instrumenti), Norberts Skraucis (Marija-N band);

Elektriskās ģitāras - Viktors Eunapuu (Cēsu, Valmieras mūz. sk., Keksi), Jānis Altmanis (Basbočka), Valdis Indrišonoks, Jānis Kalniņš, Mārcis Auziņš;

Taustiņinstrumenti – Sandris Sproģis (Bruģis, Austrumkrasts);

Elektroniskā mūzika – Kodeks (Lielās mūzikas balvas laureāts)

Mājas lapas adrese: www.gitaristusesija.lv.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.