ZIŅAS

Norvēģu progresīvie metālisti Leprous Melnajā Piektdienā

Melnā Piektdiena 07.10.2015. 15:09
27. oktobrī klubā Melnā Piektdiena notiks norvēģu progresīva metāla apvienības Leprous koncerts. Kopā ar viņiem uzstāsies arī tautieši Sphere, Rendezvous Point un vietējie Legacy ID.

Norvēģu progresīvie metālisti Leprous Melnajā Piektdienā


27. oktobrī klubā Melnā Piektdiena norvēģu progresīva metāla apvienības Leprous koncerts. Kopā ar viņiem uzstāsies arī tautieši Sphere, Rendezvous Point un Latvijas Legacy ID.

Leprous ir 2001. gadā Norvēģijas pilsētā Notodenā izveidotā progresīvā metāla grupa, kas balstās uz sarežģītiem ritmiem un vokālu, kas atgādina Muse dziedātāju Metjū Belamiju. Kolektīvu savā paspārnē ņēmis norvēģu mūziķis Ihsahn (Vegards Sverre Teitens), kas pazīstams pēc darbības kulta blekmetāla brigādē Emperor – viņš bijis gan albumu līdzproducents, gan iedziedājis dažas partijas.
Par Leprous mūziku lasīts pat tāds interesants vērtējums, ka tas ir Pink Floyd un King Crimson krustojums ar Tool. Norvēģu četrotnes (studijas darbos un koncertu laikā tiek pieaicināts arī basģitārists) kontā ir četri pozitīvi novērtēti albumi.

Leprous mūziku grūti klasificēt. Tas ir kokteilis no progresīva metāla, džeza un klasiska metāla. Kolektīva daiļradi var salīdzināt ar tādām grupām kā Opeth, Arcturus, Porcupine Tree, Van Der Graaf Generator un Emperor.

Legacy ID šobrīd ir viena no Latvijas metāla skatuves uzlecošajām zvaigznēm. Grupa izdevusi vairākus singlus, kā arī  2014. gada vasarā savu debijas albumu Genesis, kas guvis labas atsauksmes gan Latvijā, gan ārpus tās. Legacy ID ir Latvijas Metal mūzikas gada balvas iegūvēji, kategorijā 2014. gada debija. Grupa Legacy ID, sadarbojoties ar Nacionālā teātra aktrisi un solisti, 2014. gada oktobra beigās uzstājās Mūzikas un Mākslas Festivāls Bildes, šī sadarbība izvērtās ļoti veiksmīga, tāpēc ar lepnumu par darīto grupa prezentēja Legacy ID un Zanes Dombrovskas kopējo dziesmas "Ja Tu man esi" versiju (no izrādes Adata).

2015. gadā izcīnīja uzvaru Latvijas W.O.A. Battle atlasē un pārstāvēja Latviju metālfestivālā Wacken Open Air kopā ar tādām grupām kā Judas Priest, Kataklysm, Sepultura, Cannibal Corpse, Cradle of Filth, Dream Theater, Opeth, Samael, Queensryche un pussimta citām.
Grupa neturas pie konkrētiem žanra standartiem, tā nebaidās iziet ārpus tradicionālajiem rāmjiem un pārsteigt pat ilgstošus klausītājus ar jaunām, negaidītām niansēm skaņdarbos.

Sākums: 20.00, klubs ir vaļā no 19.00.
Biļetes pārdošanā www.ticketshop.lv vietnē.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.