ZIŅAS

Nielslens Lielsliens albumu prezentēs mazās lauku bibliotēkās

Nielslens Lielsliens/Drustu acs 03.01.2019. 17:11
"Nielslens Lielsliens" janvārī aicina uz albuma "Kad Kniebējs Kniebj" prezentācijas koncertiem piecās mazās lauku bibliotēkās.

"Nielslens Lielsliens" mūzika un vairums tekstu top lauku vidē, un tā ir atstājusi savu iespaidu uz dziesmu saturu, tempu un attieksmi. Noskaņa, kādu grupas dalībnieki turējuši prātā, veidojot jauno albumu "Kad Kniebējs Kniebj", ir ziema, kluss ciemats un tumša kāpņu telpa daudzdzīvokļu mājā, kas celta Padomju laikos. Kāpņu telpām te ir raksturīga savdabīga omulība ar zaļojošiem telpaugiem, Padomju dizaina standartiem un ārdurvīm, kuras joprojām neslēdz ciet.

Tieši šādu ēku dzīvokļos daudzviet laukos strādā mazas bibliotēkas. Tajās var satikt jauniešus pie datorspēlēm, dāmas ar lubeņu maisu rokā un jaunos vecākus pie bērnu literatūras plaukta.

Vienlaikus mazāko lauku bibliotēku nākotne nav droša. Kaut arī mazajās kultūras iestādēs viss no apmeklētāju apkalpošanas un krājuma uzturēšanas darbiem līdz telpu uzkopšanai, nereti arī kurināšanai ir uzticēts vienai darbiniecei, atsevišķu novadu pašvaldības tām samazina finansējumu, darba laikus. Bibliotēkas pārtop par lielāku iestāžu filiālēm vai ārējās apkalpošanas punktiem bez grāmatu un periodikas krājuma. Viens piemērs ir Limbažu novada Stienes, Straumes un Skultes bibliotēku darbalaika būtiska saīsināšana, kas notika 2018.gadā.

"Nielslens Lielsliens" mūzikā var dzirdēt Guntara Godiņa, Heli Lāksonenas un citu autoru dzejoļus. Prezentācijas koncertus, kas savā būtībā būs dzejas un alternatīvās mūzikas vakari mazo lauku bibliotēku atbalstam, ar savas dzejas lasījumiem ievadīs Guntars Godiņš, Madara Gruntmane, Raibīs un Toms Treibergs.

Šī būs arī iespēja paceļot un dzirdēt "Nielslens Lielsliens" albuma "Kad Kniebējs Kniebj" dziesmas un senākus skaņdarbus koncertos, kas grupai būs pirmie kopš 2015.gada.

Dzejas un mūzikas vakari mazās lauku bibliotēkās, ieeja bez maksas:

18.jan. Gatartas bibliotēka, Gatarta, Drustu pagasts, Raunas novads
Dzejas lasījums – Raibīs, koncerts – Nielslens Lielsliens

19.jan. Vecumu bibliotēka, Borisova, Vecumu pag., Viļakas nov.
Dzejas lasījums – Raibīs, koncerts – Nielslens Lielsliens

26.jan. Stienes bibliotēka, Skultes pagasts, Limbažu novads
Dzejas lasījums – Guntars Godiņš, koncerts – Nielslens Lielsliens

1.feb. Umpārtes bibliotēka, Vecumnieku pagasts, Vecumnieku novads
Dzejas lasījums – Toms Treibergs, koncerts – Nielslens Lielsliens

2.feb. Līkupēnu bibliotēka, Veclīkupēni, Rubas pag., Saldus nov.
Dzejas lasījums – Madara Gruntmane, koncerts – Nielslens Lielsliens

Vakaru noslēgumā – diskusija par attiecīgās bibliotēkas aktualitātēm, attīstības iespējām.

Pasākumu vakarus rīko biedrība "Drustu acs", finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Saldus novada pašvaldība. Sīkākai informācijai par pasākumiem grupas Facebook lapā.

"Nielslens Lielsliens" šobrīd veido Klāvs Kalnačs, kurš muzicē arī neatkarīgās rokmūzikas kvartetā "Židrūns", un Mareks Kaminskis, kurš iepriekš spēlējis instrumentālās mūzikas apvienībā "Dun Dun".

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.