ZIŅAS

Nargaroth koncertu Rīgā iesildīs jaunā pašmāju grupa Velnezers

Nabaklab 18.02.2016. 20:20
Svētdien, 28. februārī Rīgā, klubā "Nabaklab" notiekošo black metal mūzikas grandu "Nargaroth" koncertu iesildīs grupa "Velnezers".

„Velnezers” ir jauna pašmāju smagās mūzikas grupa, kuru vairāki mūzikas apskatnieki novērtējuši atzinīgi un nodēvējuši par „jaunās paaudzes black metal grupu”, atzīstot, ka reti gadās dzirdēt gados jaunus mūziķus radām ko patiesi kvalitatīvu un varētu teikt, ka Latvijas smagās mūzikas skatuvei netipisku. Apvienība sākās kā viena dalībnieka projekts, taču drīz vien izveidojās pat pastāvīgu kolektīvu. Līdz šim izdoti jau divi ieraksti – „Bads” un „Pagātnes raktuves”, savukārt šī gada sākumā „Velnezers” tika pie Latvijas Metāla mūzikas gada balvas, izraisot spēcīgu rezonansi vietējās metālmūzikas aprindās.

Grupas „Nargaroth” rašanās laiks ir pretrunīgs un savulaik ticis datēts pat ar 1989. gadu. Apvienības līderis un dibinātājs Renē Vagners (Rene Wagner) gan atzinis, ka par „Nargaroth” dzimšanas laiku var uzskatīt 1996. gadu, izbeidzot viņa iepriekšējās grupas „Exhuminenz” darbību. Kopš „Nargaroth” pirmā albuma „Herbstleyd” iznākšanas, grupas ieraksti iznāk izdevniecības „No Colours Records” paspārnē, kura, citu starpā, rūpējas arī par Latvijā 2015. gada sākumā koncertējošās autoritatīvās black metal grupas „Inquisition” ierakstu izdošanu.

 

 

„Nargaroth” ilgi sevi nav asociējuši ar black metal žanru, galvenokārt žanram bieži neatbilstošas tekstu tematikas dēļ. Taču mūzikas apskatnieki un klausītāji domā citādi un, līdz ar grupas otrā albuma „Black Metal Ist Krieg!” iznākšanu,  „Nargaroth” sevi spēcīgi pieteikuši tumšās mūzikas skatuvē. Gadu gaitā, izdodot jaunus albumus, grupas mūzika ir attīstījusies un diversificējusies, brīžiem pievēršoties pārpārēm tehniskai instrumentu spēlei, brīžiem aizejot atpakaļ uz tumšajām un agresīvajām noskaņām, kādas bija vērojamas „Nargaroth” pirmajos darbības gados. Šobrīd grupa strādā pie sava astotā albuma un sola, ka tas būs tehniskākais un inovatīvākais ieraksts, kāds tapis „Nargaroth” teju divdesmit gadu ilgajā karjerā.


 „Nabaklab” atrodas Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12. Ieeja no plkst. 19:00, koncerta sākums plkst. 20:00. Biļetes pieejamas interneta vietnē www.ticketshop.lv.

 

 

 

Lasi vēl

Komentāri

Velnezers diemžēl pie nevienas Latvijas Metāla gada balvas netika ;)
tas nekas, muzikālo kvalitāti un velnīgumu neiespaido.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.