ZIŅAS

Rīgā koncertēs Soilwork un Aborted

Melnā piektdiena 14.02.2017. 11:15
14. februārī klubā "Melnā piektdiena" uzstāsies zviedru melodiskā death metal apvienība "Soilwork", kā arī beļģi "Aborted".

"Soilwork" izpilda melodisko “death” metālu. Šobrīd grupa sadarbojas ar pasaulē zināmo leiblu Nuclear Blast un pagājušajā gadā laidusi klajā savu jauno albumu “The Ride Majestic”.

Grupu dibināja vokālists Bjorns “Speed” Strids un ģitārists Pīters Višers 1995 gadā un sākumā apvienība sevi dēvēja par Inferior Breed. Vēlāk, 1996 gadā grupa sevi pārdēvēja par Soilwork un sāka virzīties vairāk uz melodisko death metāla pusi. Grupas vokālists Bjorns Strids skaidro, ka Inferior Breed skaņa toreiz bija līdzīga tādām grupām kā Pantera, Meshuggah un Carcass. Kādā no intervijām ar grupas līderi atbildē uz jautājumu par to, kas ir tas, kas liek grupai turēties kopā – pēc katra albuma attīstoties un augot tā ir spēja pārsteigt ne tikai klausītājus, bet arī pašus grupas dalībniekus. Kā arī spēja apvienot katra dalībnieka atšķirīgās muzikālās gaumes no rokmūzikas un metāla mūzikas žanriem. Katrs no grupas dalībniekiem spēj piedāvāt grupas skanējumā kaut ko savu un tādā veidā kopīgi veidot grupas skanējumu. Tas ir tas, kas Soilwork tur kopā un vienlaicīgi ir arī dzinulis, lai radītu jaunas dziesmas un albumus.Soilwork dodas un ir devies tūrēs ar tādam grupām kā zviedru melodiskā trašmetāla grupa Darkane, zviedru melodiskā blakmetāla grupa - Naglfar un brazīlijas metālistiem Krisiun. Pēc albuma The Chainheart Machine 2000.gadā, Soilwork noslēdz līgumu ar vācu leiblu Nuclear Blast, kurš specializējas Eiropas metāla mūzikas žanrā. Jaunais kontrakts grupai dod iespēju doties tūrē ar pasaulē zināmam grupām kā Defleshed, Cannibal Corpse un Dark Tranquillity. Soilwork nākošā plate A Predator Portrait (2001.gadā) deva grupai iespēju doties tūrē kopā ar Annihilator un Nevermore kā arī uzstāties lielākajā metāla mūzikas festivālā Vācijā – Wacken Open Air.

Grupa kopumā ir izdevusi desmit studijas albumus un pagājušajā gadā izdeva savu jaunāko veikumu The Ride Majestic, kurš iznāca brīdī, kad grupa svinēja savu divdesmito kopā pastāvēšanu. Soilwork savu vārdu metāla mūzikā ir atstājis pastāvīgu un neizdzēšamu.

Aborted, kas dibināta 1995. gadā Beļģijā, izpilda death metal un grindcore mūziku. Pastāvēšanas laikā sastāvs mainījies tik bieži, ka grupu var nosaukt par internacionālu. Par kolektīva dalībniekiem bija gan vācieši, gan franči, gan angļi, gan itāļi. Vienīgais un nemainīgais paliek tikai vokālists. Diskogrāfijā ir divi demo albumi, 8 studijas plates, divi EP, trīs spliti un viens live DVD (2006).

Sākums plkst.19.00, klubs vaļā no 18.00.
Biļetes pārdošanā no 20. oktobra vietnē ticketshop.lv.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.