ZIŅAS

„Nabaklab” telpās tiks atklāts bārs „Flora”

Nabaklab 29.04.2015. 11:23
Trešdien, 29. aprīlī klubā „Nabaklab” notiks jaunā bāra „Flora” atklāšana. Muzicēs akustiskā indie grupa „Altavista” no Krievijas.

„Nabaklab” piecu gadu ilgajā mūžā ne viens vien apmeklētājs pamanījis izmaiņas kluba bāru darbībā – aizsācies kā bārs „Flora”, „Nabaklab” tā dēvētais „mazais”, jeb „otrais” bārs gadu gaitā mainījis gan koncepciju, gan saimniekus – kādu laiku strādājot zem „Sviestmaižu studija” zīmola, vēlāk nodrošinot ēdināšanu kā bārs „Karstmaize”. Pēc vairāk kā gada pauzes tas atgriežas ar svaigu piedāvājumu un izmaiņām tā dizainā un izkārtojumā. Turpmāk „Flora” no pārējās kluba atmosfēras atšķirsies ne tikai ar interjeru, bet arī bāra sortimentu – bārā padomāts par vairākām jaunām alus šķirnēm, īpašiem piedāvājumiem un uzkodām. Turpmāk katru ceturtdienu, piektdienu un sestdienu apmeklētājiem „Flora” telpā būs iespējams dzirdēt dažādu dīdžeju spēlēto mūziku gan pirms, gan pēc blakus esošajā zālē notiekošajiem dzīvās mūzikas koncertiem.

Bāra atklāšanas vakarā uz „Nabaklab” skatuves kāps akustiskā indie grupa „Altavista”, taču jau no plkst. 21:00 par muzikālo atmosfēru „Flora” rūpēsies mixmaster Raitis. Pirmajiem apmeklētājiem klubs sarūpējis arī kādu pārsteigumu no bāra.

„Nabaklab” atrodas Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12, pasākuma sākums plkst. 21:00.

Lasi vēl

Komentāri

Nosaukumi un cilvēki mainās, bet vai esit arī paredzējuši mainīt skaņas sistēmu uz labo pusi, lai visi iecerētie pasākumu būtu arī budāmi?
Kristaps Melderis 29.04.2015. 17:28
Liekas, ka skaņas kvalitāte šobrīd gandrīz nevienam no klubiem nav prioritāte... Un skaņas sistēma pat varbūt nav tik ļoti pie vainas kā cilvēki, kuri pie tās tiek nolikti...
Aha.
Kritizētājs. 04.05.2015. 02:13
Oliveram tak pilnīgi uzmīzt uz grupām kuras viņš skaņo, ja vien tā nav Tesa vai kāda ārzemju grupa, kas pašam simpatizē. Tā jau no vienas puses ir saprotams - vairākus vakarus nedēļā sanāk klausīties daudz un dažādas grupas, bet nu tomēr, ja strādā par skaņotāju, tad taču vajadzētu visām grupām pieiet profesionāli un ar atdevi, vai tad ne tā?
Tas pat nav apspriezhams, dari savu darbu Labi vaimani ja nepatiik... nevis lasiit gramatinjas, ibio!! gudrs jau chalis ir,, laiakm jau veselu biblioteeku izlasiijis pa sho dekádi. paldies
ar cienu, méris
captain obvious 06.05.2015. 16:58
Kāda tad tagad jēga skaņu sistēmu mainīt, ja jau būs "Flora" un akustiskais indīroks? Izskatās, ka visi labie Latvijas klubi vai nu pārgejojas, vai vienkārši aizveras. This is a sad, sad day.
Kādu alu tur tagad tirgo?
Varbūt tomēr grupām būtu pienācis laiks aizdomāties par kaut nelielu skatuves un saspēles kultūru ? Tad arī skaņotājs nebūs vainīgs pie tā, ka ģitāras skan kā niknas bites konservbundžā, bungas akustiski nomāc visu pārējo, basa galvai uzgriezts 160 Hz boosts līdz galam, vai mikrofonā knapi var iepīkstēt. Pieredze rāda, ka ir vidēji 10% grupas, kuras skan, un to darbībā skaņotājam iejaukties nevajadzētu. 10%, kuras domā par skanējumu un vēlas saprast, kas notiek, galvenās problēmas tiek novērstas soudchekā. 30% kas jūtas labi kā ir, novēršamās problēmas tiek novērstas pirmo dziesmu laikā. Pārējās grupas, diemžēl visbiežāk ietrāpa kategorija - Olivers pie pults slikti strādā, negodprātīgi attiecas pret darba uzdevumu, un tikai lasa grāmatu vai kompjūteru un ar atdevi skaņo tikai draugus.
Tad jau Latvijā ir labi viss ar grupām. Ārzemju forumos min attiecības 5/5/15/75.
Taisnība tev ir, bet ir arī otra puse. Klubu un to īpašnieku/darbinieku pilnīga nevēlēšanās risināt akustikas un tehnikas problēmas. Jo īpaši, ja klubs sevi pozicionē kā Roka novirzienu pārstāvošu. Piem., DEPO. Skaņotājs budists vienmēr kautko bubina grupām par to, ka pa skaļu sagriezušies. Nav ienācis prātā saundčeka laikā pastāvēt uz skatuves kopā ar grupu un paanalizēt kāpēc grupas viena pēc otras dara tā? Varbūt tāpēc, ka tai ķieģeļu skatuvē ir mežonīgi atstarojumi? Varbūt tā ir risināma problēma? (Teiksim Teātra bārs to veiksmīgi un lēti atrisinājis). Varbūt ir vērts tam leģendārajam Depo kombītim uztaisīt kautkādu paaugstinājumu, lai skaņa neietu uz ģitārista kājām bet augstāk? Varbūt bungu plēves un statīvus jāmaina biežāk nekā vienreiz divos gados? Un tā es te varētu turpināt. Piedodiet, bet manuprāt tā ir nolaidība, ja viena un tā pati grupa ādmiņielas DIY panku koncī skan labāk nekā ROKklubā.
Vispār nenāktu par ļaunu uzstaisīt tādu nelielu seminārveidīgu pasākumu kādā klubā, kurā skaņotāji un pieredzējuši mūziķi varētu jaunajām grupām pastāstīt un parādīt visus "do's and don'ts" uz skatuves. Vnk ļoti daudzi iesācēji tik tiešām nesaprot, ka pilnīgs mid scoop ar lielu draivu skan sūdīgi un vēl tā mūžīga pēckoncerta sūdzēšanās "a es sevi vispār nedzirdēju..."
nu es nebūtu tik kategorisks par to midscoop. metālmūzikā tas ilgu laiku bija aktuāli. Daudzos ierakstos skan ģitāras ar izgrieztiem vidiem un nemaz neskan tik slikti. Galu galā lielākā daļa fuzz un ultra/mega/heavy metal distortion pedāļu ir tipiski midscooperi. ieskaitot nu jau leģendāro boss hm-2. Te vairāk runa varētu būt par to kā panākt lai viss kontekstā skanētu feini.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.