ZIŅAS

Nabaklab notiks „Cleaning Women” kinovakars

Elīna Cire 09.04.2013. 14:20
Trešdien, 17. aprīlī klubā „Nabaklab” notiks kinovakars, kas veltīts Somijas avangarda grupai „Cleaning Women”. Pirms gaidāmās grupas uzstāšanās Latvijā šā gada maijā skatītāji varēs iepazīties ar ekscentrisko mūziķu apvienību neklātienē.

„Cleaning Women” zināmi ne tikai kā hipnotiska koncertgrupa, bet arī regulāri mākslas un kinofestivālu viesi, kas radījuši skaņu celiņus tādiem izciliem mēmā kino klasiķu darbiem kā S. Eizenšteina „Bruņukuģis Potjomkins”, F. Langa „Metropole”, Dz. Vertova „Entuziasms” uc.

Kinovakars sāksies ar mini-lekciju, kurā Rīgas Kino muzeja pētniece un kuratore Līva Pētersone iepazīstinās ar „Cleaning Women” ieskaņotajām ikoniskajām 20. gadsimta sākuma mēmajām filmām. Vienai no tām – padomju sci-fi klasikai - J. Protazanova filmai „Aelita – Marsa karaliene” (1924) grupa veltījusi skaniski krāšņo 2004. izdoto albumu ar tādu pašu nosaukumu.

Pēc lekcijas kinovakara apmeklētājiem būs unikāla iespēja noskatīties vēsturisku režisora Rostislava Ālto muzikālo road movie „Cleaning Up!” (2001.) par grupas tūri uz mežonīgo Austrumeiropu tālajā 2000. gada ziemā (tolaik – teritoriju ārpus Eiropas Savienības – Igauniju, Poliju, Latviju  un Krieviju). „Cleaning Up!” savulaik pretendēja uz labākās dokumentālās filmas godu Somijas nacionālajā kino apbalvošanas ceremonijā Jussi Awards, kā arī tika nominēta Nordic Council's Film Prize un saņēma žūrijas balvu Newport International Film Festival (ASV). Filmas seansu atbalsta Somijas Filmu fonds, kā arī režisors R. Ālto.

„Cleaning Women” kinovakara norise:
18:30 mini-lekcija „20-to gadu mēmais kino un CLEANING WOMEN” (kino zinātniece Līva Pētersone, Rīgas Kino muzejs)
19.15 dokumentālā filma CLEANING UP! (2001, rež. R. Ālto)


Ieeja kinovakarā bez maksas.

Uzmanību! Kāds no kinovakara apmeklētājiem laimēs ielūgumu uz „Cleaning Women” koncertu 2. maijā Ģertrūdes ielas teātrī.

„Cleaning Women” viesošanos Latvijā atbalsta: Somijas vēstniecība Rīgā, The Finnish Performing Music Promotion Centre, Radio Naba, Rīga Radio, Easyget, Veto Magazine, Riga This Week.

„Cleaning Women” koncerti Latvijā:
2. maijs, Ģertrūdes ielas teātris, Rīga
3. maijs, Fontaine Palace, Liepāja 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.