ZIŅAS

Modernā metāla zvaigznes «Betraying the Martyrs» Rīgā

Valdis Bērzvads 14.11.2013. 18:01
Šajā piektdienā, 15. novembrī klubā «Melnā Piektdiena» uzstāsies Francijas smagās mūzikas talanti «Betraying the Martyrs»

Grupa Latvijā ieradīsies pirmo reizi, lai mūsu klausītājiem celtu priekšā savu unikālo maisījumu no vairākiem modernajiem žanriem, kas tieši pašlaik izvirzījušies mūzikas priekšējā frontē. 

Tikai pirms nepilniem pieciem gadiem dibinātie «Betraying the Martyrs» jau paguvuši iekarot sev lielu atpazīstamību visā Eiropā. Pirmais, pašu izdotais EP «The Hurt, the Divine, the Light» nodrošināja jaunajiem censoņiem līgumu ar «Listenable Records» Eiropā un «Sumerian Rec.» Ziemeļamerikā, un šie leibli izdeva grupas pirmo pilnmetrāžas albumu «Breathe in Life» pirms diviem gadiem — zināms arī, ka drīzumā gaidāms jaunais ieraksts, no kura vismaz piecas dziesmas tiks spēlētas piektdienas vakarā Rīgā. 

Muzikāli «Betraying the Martyrs» mēģina apvienot elementus no vairākiem žanriem, kuri tieši šobrīd strauji attīstās un pilnveidojas: pirmkārt franči ņem pamatu no tehniskā «death» metāla, kuru paši priekš sevis speciāli sarežģī ar daudzām negaidītām pauzēm (sauktām arī par «lauzieniem»). Tiek pievienoti «metalcore» raksturīgie tīrie dziedājumi, kā arī atmosfēriskas sintezatoru pasāžas papildus agresīvām bungām un ģitārām. Daudzos gabalos «Betraying the Martyrs» izmanto viltīgus progresīvā roka politritmus, bet vairākās kompozīcijās izmanto taustiņinstrumentus ne atmosfērai, bet lai panāktu simfoniskus orķestrējumus — savienojumā ar ekstrēmo metālu! 

«Betraying the Martyrs» ir no tām grupām, kas teju nepārtraukti atrodas tūrēs — viņi tūrējuši ar grupām, kuras pārstāv visādus žanrus: «Suicide Silence», «Winds of Plague», «Unearth», «Vildhjarta», «Asking Alexandria» un «Motionless in White», bet festivālos kāpuši uz tām pašām skatuvēm, uz kurām «Slayer», «Slipknot» un «Anhrax».  

Kā iesildītāji Rīgas koncertā spēlēs «Jack the Flipper» no Krievijas, bet pirms viņiem uz skatuves kāps mūsu pašu «Blinded Memory» un «AMELIA» (kura iepriekš bija pazīstama kā «Amelia the Murderer»). Klubs būs atvērts no 19:00, grupas sāks no 20:00 vai nedaudz agrāk.

Biļetes ieteicams iegādāties iepriekšpārdošanā «Biļešu Paradīzē», jo koncerta dienā kluba kasē tās būs dārgākas! 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.