ZIŅAS

Miris Slayer ģitārists Jeff Hanneman

Alternative.lv 03.05.2013. 11:13
Vakar, 2.maijā, 49 gadu vecumā miris leģendārās thrash metal ikonas „Slayer” ģitārists, dziesmu autors un viens no dibinātājiem Džefs Hanemans (Jeff Hanneman). Kā nāves cēlonis medijos tiek minēta aknu nespēja.

Hanemana veselības problēmas sākās jau 2011.gada sākumā, kad viņam tika diagnosticēta nopietna infekcija – nekrotizējošais fascīts. Bakteriālā infekcija, kas izraisa strauju audu atmiršanu, iespējams, bija indīga zirnekļa kodiena rezultāts. Radīto bojājumu dēļ Hanemans gandrīz zaudēja roku un uz laiku atradās mākslīgā komā.

Pēc vairākām pārciestām ādas un audu transplantācijas procedūrām Džefs uzsāka rehabilitācijas posmu, tai skaitā arī atsākot spēlēt ģitāru. Grupas biedri bija optimistiski noskaņoti, cerot uz Hanemana pilnīgu atlabšanu un atgriešanos grupas sastāvā. Lai „Slayer” varētu turpināt uzstāties, Džefa vietu grupā uz laiku ieņēma „Exodus” ģitārists Gerijs Holts (Gary Holt), īslaicīgi arī Pets Obraiens (Pat O’Brien) no „Cannibal Corpse”.

Pašlaik „Slayer” turpmākā darbība ir miglā tīta. Nav zināms, vai tiks spēlēti arī jau ieplānotie koncerti, taču skaidrs ir viens - Hanemana pēdas metāla pasaulē būs jūtamas vēl ilgi pēc viņa nāves. Viņa aizraušanās ar militāro tematiku un lieliskās ģitāras partiju rakstīšanas spējas radījušas tādus thrash metal klasikā jau iekaltus skaņdarbus kā „War Ensemble”, „Raining Blood”, „Angel of Death”, „South of Heaven”, „Seasons in the Abyss” u.c.

 

Lasi vēl

Komentāri

Skarbi...

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.