ZIŅAS

Meshuggah Rīgā!

alternative.lv 08.12.2012. 18:50
22. aprīlī Rīgā, klubā «Melnā Piektdiena» uzstāsies zviedru grupa «Meshuggah» — viena no šobrīd pasaulē visaktuālākajām un visnozīmākajām metāla komandām.

«Meshuggah» ir pionieri šobrīd viskarstākajā metāla paveidā — tajā, kam pielipis apzīmējums «djent» un kurš šobrīd nonācis uz zināma popularitātes viļņa. Būdami inovatori, «Meshuggah» jau drīz pēc grupas dibināšanas 1987. gadā sāka kā pirmie lietot «djent» skaņu — zibenīgi ātrus, ar labās rokas plaukstu klusinātus spēka akordus, brīvajam džezam raksturīgus atonālus ģitāras solo un ārkārtīgi sarežģītus poliritmus. Šiem nolūkiem zviedru smagsvari lieto astoņstīgu ģitāras ar ekstrēmiem skaņojumiem.

Mūzikas progresīvā sarežģītība un neparastums nozīmē, ka «Meshuggah» rīkojas pilnīgi pretēji jebkurai citai grupai — «Meshuggah» biedri jaunos skaņdarbus sacer datorā, katrs savu partiju ieraksta studijā, un tad pusgadu kopīgi mācās, lai būtu spējīgi jaunās dziesmas nospēlēt arī dzīvajā. Piemēram, lielākajā dziesmu daļā bungas skan četru ceturtdaļu ritmā, kamēr ģitāras bieži vien skan piecu vai septiņpadsmit ceturtdaļu ritmos, un tikai ik pēc četrām (vai astoņām) taktīm visu instrumentu ritmi saplūst kopā. Sitieni bieži vien tiek izlaisti (vai arī negaidīti iestarpināti), tāpat kā tiek iemestas negaidītas notis, un teju jebkura dziesma var lepoties ar daudzām sinkopēm un uztaktīm rifos.

Grupas dibinātāji — bundzinieks Tomass Hāke, soloģitārists Frederiks Tordentāls un dziedātājs Jenss Kidmans — sev vēlāk pievienojuši ritma ģitāristu Mortenu Hagstrēmu un basistu Diku Lēvgrēnu. Jaunu žanru viņiem radīt ļāva fakts, ka «Meshuggah» nāk no pašiem Zviedrijas ziemeļiem (Ūmeo pilsētas), kurā nekāda smagā mūzika līdz tam nepastāvēja. Tāpēc «Meshuggah» gluži vienkārši nebija, no kā ietekmēties un kam līdzīgi spēlēt — un tieši šis faktors kļuva par izšķirošo, lai zviedri varētu radīt mūziku, kas nelīdzinājās nekam citam (bet kam tagad cenšas līdzināties citi, piemēram, «TesseracT», «Periphery» un «Born of Osiris», kā arī mūsu pašu «Mascaron»).

Tikmēr «Meshuggah» izlaiduši jau septiņus studijas albumus un piecus EP. Tieši pēdējos pāris gados «Meshuggah» ir sasnieguši arī komerciālu veiksmi — iepriekšējā albuma «obZen» tūre aptvēra visu pasauli un ilga divus gadus, savukārt jaunais albums «Koloss», kurš iznāca šopavasar, iekļuva vairāk nekā desmit valstu pārdotāko ierakstu topos (ASV «Billboard» divsimtniekā 17. vieta; Kanādā — 27. vieta; dzimtajā Zviedrijā — 12. vieta, utt.). Jau divdesmit gadus «Meshuggah» sadarbojas ar ekstrēmajā mūzikā vienu no būtiskākajām izdevniecībām — vācu «Nuclear Blast».

Biļetes iepriekšpārdošanā no 7. decembra “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā: www.bilesuparadize.lv

Biļešu cena sākot no Ls 14, vēlāk tās kļūs dārgākas.

Lasi vēl

Komentāri

zaaaajiiibiiiiisssss
Edžus Miķelsons 10.12.2012. 11:21
Vāvā vī vā! :)
Mārcis Šteinbergs 11.12.2012. 23:55
Būtu THE DILLINGER ESCAPE PLAN ,tad gan es apmīztos , bet šo ar nevajadzētu laist garām!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.