ZIŅAS

Melnajā Piektdienā progresīvā roka vienība «Riverside»

Valdis Bērzvads 11.09.2013. 13:14
Šovakar klubā «Melnā Piektdiena» spēlēs Eiropas kritiķu slavētā progresīvā roka grupa — Polijas «Riverside».

Grupa sākusi darbību pirms gadiem desmit, bet jau ar debijas albumu «Out of Myself» tās slava izplatījās visā pasaulē: «Riverside» ieraksts daudzviet tika atzīts par 2003. gada labāko debijas albumu, ieskaitot industrijas vadošā žurnāla «Metal Hammer» kritiķu vērtējumu.  

Otrais albums «Second Life Syndrome» vairākās vietās tika atzīts par 2005. gada labāko albumu progresīvajā žanrā, bet šī novirziena galvenajā datubāzē progarchives.com tas jau kopš savas izlaišanas turas simts visu laiku labāko progresīvo albumu topā 55. vietā (tas ir — 8200 grupu un 41 tūkstoša dažādu ierakstu konkurencē, kas pārstāvēti šajā datubāzē). Jāpiezīmē, ka tāda vispārzināma klasika kā «Tool» meistardarbs «Lateralus» vai, piemēram, progresīvā žanra stūrakmeņi — «Opeth» šedevrs «Blackwater Park» un «Queensrÿche» leģendārais konceptalbums «Operation: Mindcrime» sarakstā atrodas tālu zem «Riverside» albuma.  

Ar «Rapid Eye Movement» grupa noslēdza trīs albumu konceptuālo triloģiju ar nosaukumu «Reality Dream» (tika nofilmēts arī koncerta DVD), bet ar nākamo «Anno Domini HD» Varšavas kvartets ieguva sen pelnīto komerciālo veiksmi. «Riverside» uzstājās abās Atlantijas pusēs un tūrēja kopā ar saviem skolotājiem «Dream Theater». Gan «Anno Domini HD», gan šīgada jaunākais albums «Shrine of New Generation Slaves» kļuva par vispārdotākajiem albumiem Polijā, bet jaunākais ieraksts papildus tam iekļuvis albumu topos vēl septiņās valstīs. Trīs ieraksti sasnieguši zelta statusu, un visiem māksliniecisko noformējumu veidojis žanra pazīstamākais mākslinieks Treviss Smits (ilustrējis «Death», Devina Taunsenda, «Overkill», «Katatonia», «Opeth», «Avenged Sevenfold» un citu grupu ierakstus). Protams, ka Rīgas koncertā skanēs pamatā jaunā albuma dziesmas, bet cienītāji dzirdēs arī pa vismaz vienam gabalam no iepriekšējiem ierakstiem, jo poļu progeri spēlēs vismaz divu stundu programmu. Pirms «Riverside» uzstāsies iesildītāji — viņu tautieši «Maqama», klubs atvērts no 19:00, grupas sāks no 20:00. 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.