ZIŅAS

LKA aicina uz "Valpurģu nakti"

LKA 01.04.2015. 09:43
30. aprīlī Latvijas Kultūras akadēmija vērs savus vārtus mūzikas, kultūras un pavasara maģijas mīļotājiem Valpurģu naktī.

Pavasari kopā sagaidīt aicina Latvijas Kultūras akadēmija, dodot iespēju baudīt maģijas pilnu ballīti kultūras uz mūzikas pasākumā „Valpurģi 2015,” kurā šogad paralēli jauno režisoru filmām, dejas un teātra meistarklasēm, interesantām lekcijām un raganas dedzināšanai uz lielās skatuves uzstāsies tādas grupas kā „Manta”, „Baložu Pilni Pagalmi” un citi pašmāju mākslinieki.

Jau devīto reizi Latvijas Kultūras akadēmijas Studentu pašpārvalde Cits Skatu Punkts ielūdz uz kultūras un mūzikas nakti „Valpurģi 2015. ” „Valpurģi ” ir ikgadējs LKA pasākums, kas aicina apmeklētājus no tumsas ierašanās līdz rīta gaismai svinēt dzīvi, ļaujoties mūzikas ritmiem pie lielās skatuves un chill zonā, izglītojoties un izklaidējoties, piedaloties dažādās lekcijās un skatoties aktuālākās jauno režisoru filmas, atpūšoties draugu un jaunu paziņu lokā pie ugunskura, kurā pusnaktī tiks dedzināta ragana.

Šobrīd pasaulē Valpurģu nakts ir zināma kā pavasara iestāšanās svinēšanas laiks, bet vēsturiski šis bijis raganu kopā sanākšanas rituāls, kurā notikušas dejas ap ugunskuru un liela buršanās. Vēlāk viss pārvērtās , Valpurģiem kļūstot par visu raganu biedu, jo 30. aprīlī visas ķecerīgās dāmas tika liktas uz sārta, sadedzinot viņu grēcīgās miesas.

Foto: Valpurģu nakts Latvijas Kultūras akadēmijā

Pasākuma programma veidota, iekļaujot tajā visdažādākās iespējas Valpurģu apmeklētajam izklaidēties. Šogad jaunums ir jauno izpildītāju konkurss „Iesildām Valpurģus 2015,” kura laureāti  „Tax Free” un  „Be Reet” uzstāsies uz vienas skatuves ar tādām grupām kā „Manta”, „Baložu pilni pagalmi” un citiem. Pavasaris ir maģiskas enerģijas pilns laiks, kas to lai zina, varbūt pat Rainis un Aspazija būs paslēpušies Latvijas Kultūras akadēmijas mūros, bet par to un citām ar Valpurģu nakti saistītām lietām, tiks ziņots vēlāk.

“Valpurģi” norisinās 30. aprīlī Latvijas Kultūras akadēmijas teritorijā, Ludzas ielā 24. Sekot līdzi jaunākajai informācijai par pasākumu vari Valpurģu facebook lapā.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.